Auginti savo kraštą gali kiekvienas (0)

lietuviskos prekes_zum.lt

zum.lt nuotr.

Septintoji paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ vyksta spalio 2–4 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia gaminių naujienas pristato apie 150 dalyvių, tai yra apie 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Lietuva gali didžiuotis savo gaminių kokybe ir  įvairove. Tarptautinėse parodose lietuviški produktai nuolat susilaukia didžiulio dėmesio, tad smagu, kad šiandien vietinių produktų paroda vyksta Kaune, kad ji nuolat auga. Tai reiškia, kad nacionalinis produktas mums taip pat yra svarbus. Juk rinkdamiesi vietinę produkciją auginame savo kraštą“, – parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ kalbėjo žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.

Penktadienį Kaune prasidėjo septintoji lietuviškos produkcijos paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Čia savo  gaminius pristato Lietuvos gamintojai, parodoje galima pamatyti platų spektrą šviežiausių maisto produktų, tekstilės gaminių, lietuviškos kosmetikos. „Tradiciškai parodoje dalyvauja didesnė dalis maisto pramonės atstovų, bet kiekvienais metais atsiranda vis daugiau ir kitų pramonės šakų atstovų. Mūsų tikslas – parodyti visų pramonės šakų potencialą“, – sakė vienas iš pagrindinių parodos organizatorių, UAB „Ekspozicijų centro“ generalinis direktorius Erikas Piskunovas.

Jau antrą kartą Žemės ūkio ministerija kartu su Kauno kolegijos studentais bei dėstytojais įgyvendina  meninį projektą. Šiemet parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2015“ studentai parodė, kad tautiniais raštais siuvinėti galima ne tik audeklus, bet ir visai kitą – nemažiau šiltą, brangią ir gerai kiekvienam lietuviui pažįstamą medžiagą – medį. Praretinus Akademinio miestelio parką nutarta pačių užaugintais medžiais dar šiek tiek pasidžiaugti ir padabinti juos siuvinėjant. O siuvinėjama buvo ne siūlais, o… mišku! Savo miškais ir pievomis Lietuva didžiuojasi, tad leiskime ir medžiams nors trumpam pasididžiuoti tautiniu rūbu. Išskirtinį meninį projektą galima bus pamatyti jau „Žalgirio“ arenoje. Sumanymą per dvi savaites pavyko įgyvendinti 13 studentų grupei kartu su dėstytoja Inga Valentiniene.

Pagrindinis parodos tikslas – lankytojams parodyti Lietuvoje gaminamus produktus, skatinti jų vartojimą bei padėti vietiniams gamintojams išplėsti savo eksporto rinkas. Skaičiuojama, kad parodoje apsilanko apie 30 tūkst. žmonių.

 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė