Pasaulinę gyvūnijos dieną – išskirtiniai Lietuvos zoologijos sodo renginiai (0)

Gyvunu_globos_diena.plakatasSpalio 4-ąją, bus minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Išskirtiniais renginiais ją ruošiasi pažymėti Lietuvos zoologijos sodas. Šiemet šie renginiai prasidės Kauno senamiesčio erdvėse, kur bus galima sutikti ne tik kačių ar šunų, bet ir gyvačių, driežų, beždžionių. 13 val. šventė persikels į Lietuvos zoologijos sodo teritoriją. Čia iki pat vakaro vyks žirafų, zebrų, tigrų ir liūtų pristatymai, specialistai supažindins su gyvūnų laikymo ypatumais.

Pasaulinė gyvūnijos diena pažymima nuo 1931 m., kai Florencijoje įvyko pirmoji gyvūnų globai skirta konferencija. Šios dienos globėju pasirinktas šventasis Pranciškus, kuris savo žemiškajame gyvenime pasižymėjo ypatingu jautrumu visiems gyvūnams. Lietuvoje ši diena minima nuo 2000 metų.Pirmoji gyvūnų globos draugija mūsų šalyje susikūrė 1873 metais. Ši Mykolo Oginskio Rietave įsteigta draugija gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Ji buvo atgaivinta 1922 metais J. J. Bulotos, prof. T. Ivanausko ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės rūpesčiu ir veikė iki 1940-ųjų. Vėliau jos veikla atgaivinta 1990 metais.

Dabar Lietuvoje gyvūnų globą reglamentuoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas, kiti teisės aktai. Tačiau, pasak gamtininkų, daugiausia naudos gyvūnams suteikia žmonių supratimas ir jautrumas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė