Galerijoje „Arka“ paroda „Salvadoras Dali ir Pablo Picasso“ (0)

Salvadoro Dali ir Pablo Pikaso darbų paroda | vilnius-events.lt nuotr.

Salvadoro Dali ir Pablo Pikaso darbų paroda | vilnius-events.lt nuotr.

Trečiadienį, spalio 7 d., 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ atidaroma neeilinė paroda – pasaulinio garso legendinių Ispanijos menininkų Salvadoro Dali ir Pablo Pikaso darbų ekspozicija, pristatanti daugiau nei 150 originalių skulptūros, keramikos, grafikos darbų. Parodą į Vilnių atvežė kolekcininkas Aleksandras Šadrinas. Ji jau buvo eksponuota Maskvoje, Minske, Rygoje ir kituose Europos ir Rusijos miestuose, po Vilniaus ją numatoma pervežti į Pekiną. Paroda vyks spalio 7 – 31 d.

Visi kūriniai, pristatomi parodoje, yra kolekcininko Aleksandro Šadrino nuosavybė ir buvo įsigyti:
● Salvadoro Dali bronzinės skulptūros ir litografijos –  iš Benjamino Levy (Salvadoro Dali muziejus Paryžiuje);
● Salvadoro Dali graviūros – iš Pjero Aržile sūnaus ir paveldėtojo Žano-Kristofo Aržile;
 Pablo Pikaso keramika įsigyta Cristie’s aukcione 2012 m. birželio mėn. (Ramje šeimos palikimas, galerija „Madura“);
 Dalis Salvadoro Dali grafikos ir keramikos bei Pablo Pikaso grafika įsigyta iš žinomų kolekcininkų, galerijų ir Europos aukcionų.

Visa kolekcija buvo suformuota per pastaruosius 15 metų.

Parodoje „Arkos“ galerijoje bus galima pamatyti ne tik pačius žymiausius Salvadoro Dali siužetus – tirpstantį laikrodį, dramblį ant plonų kojų, moterį su dėžėmis visame kūne, žirafą ugnyje ir kt. Šioje parodoje atrasite ir „kitą“ Dali, kurio skulptūriniai ir grafiniai vaizdai ne mažiau nustebins – sparnuotos sraigės, musės su karūnomis ir 17 jūros ežių ant raganosio nugaros!

Pablo Pikaso keramika leis žiūrovui pasinerti į menininko kūrybinių siekių gelmes.  Siužetuose ir jų keraminiame išpildyme atsispindi ilgos sąlyčio su pirmykščia dvasia paieškos. Mitiniai faunai, minotaurai, buliai, scenos iš bakchanalijų ir koridos atrado savo vietą ant indų ir ąsočių. Įkvėptas gyvūnų ir paukščių figūrų, Pikaso sukūrė ištisą seriją keramikos darbų su ožkos Esmeraldos, kuri gyveno jo namuose, atvaizdais.

Ši paroda yra unIkali tuo, kad pirmą kartą Pablo Pikaso ir Salvadoro Dali keramika bus parodyta kartu vienoje parodoje. Palyginimui parodos rengėjai nori priminti, kad „Ermitaže“ yra tik 14 Pablo Pikaso keramikos objektų, padovanotų Nadios Leže. Vilniaus žiūrovams bus pristatyta 30 keramikos darbų iš buvusios garsios kolekcijos, priklausiusios Ramje šeimai, kurios dirbtuvėse „Madura“ Pablo Pikaso sukūrė visus savo keramikos darbus.

Galerijos salėse bus demonstruojama filmas-ekskursija, kurioje kolekcijos savininkas Aleksandras Šadrinas pasakos apie savo kolekciją ir kiekvieno kūrinio istoriją atskirai.

Kartu su paroda, Vilniuje pirmą kartą bus pristatoma knyga apie Salvadoro Dali ir Pablo Pikaso kūrybą, kurioje surinkta vertinga informacija apie genialių Ispanijos menininkų kūrybos ištakas. Šioje knygoje pristatomi anksčiau niekur neskelbti sensacingi istoriniai faktai apie Jelenos Djakonovos (Gala) genealogiją, kurios slaviška kilmė padės geriau suprasti sudėtingą ir įvairialypį genialiojo Salvadoro Dali mūzos pasaulį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė