Premjeras: Klaipėda-Kuršėnai dujotiekis didina Lietuvos ir viso regiono dujų rinkos konkurencingumą (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien dalyvaujantis magistralinio dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai statybos pabaigtuvių ceremonijoje, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius džiaugiasi, jog dar vienas svarbus infrastruktūrinis projektas užbaigtas sėkmingai ir turės didelę reikšmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių energetikos sektoriams.

„Atidarome dar vieną strateginį objektą – 110 kilometrų ilgio dujotiekį, kuris driekiasi per Klaipėdos, Plungės, Telšių, Rietavo ir Šiaulių rajonų savivaldybes. Dabar Lietuva turės dar didesnes galimybes, didesnius pajėgumus transportuoti dujas“, – sakė Vyriausybės vadovas ir dėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo už operatyviai atliktą darbą. Dujotiekis buvo nutiestas per 27 mėnesius.

Pastačius dujotiekį įgyvendintas Europos Sąjungos (ES) bendro intereso projektas „Dujotiekio Klaipėda – Kiemėnai pajėgumų padidinimas“, kuris suteikia reikiamus pajėgumus transportuoti dujas iš Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje vartotojams Lietuvoje ir per dujotiekio jungtį  Kiemėnuose į kitas Baltijos šalis.

„Tai sudaro galimybes Baltijos šalių rinkos dalyviams diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius, padidina Baltijos šalių dujų rinkos konkurencingumą ir užtikrina gamtinių dujų tiekimo saugumą“, – ceremonijoje sakė premjeras A. Butkevičius.

Planuotos projekto investicijos – 63,7 mln. eurų. Įgyvendinant projektą pavyko sutaupyti daugiau nei 5 procentus planuotų investicijų, tai yra apie 3 mln. eurų. Šio projekto svarbą ne tik Lietuvai, bet ir Baltijos šalių regionui pripažino Europos Komisija, skirdama 27,6 mln. eurų finansinę statybos darbams finansuoti pagal ES infrastruktūros tinklų priemonę (CEF). Be to, pagal tarpvalstybinę Projekto sąnaudų paskirstymo procedūrą dalį investicijų finansuoja Latvijos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė