Lietuvių autoriai knygynuose atsivers kitu kampu (0)

lietuviu autoriai kitu kampuPraėjusiais metais didelio susidomėjimo sulaukusi knygynų tinklo „Pegasas“ iniciatyva, kurios metu skaitytojai buvo kviečiami susitikti su šiuolaikiniais lietuvių autoriais, šiemet atgimsta kitu kampu. 14 susitikimų, 20 rašytojų ir improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai visą spalio mėnesį kvies iš naujo atrasti šiuolaikinius lietuvių autorius – nuo „generolo senos karvės“ A. Čekuolio iki „geležinio vilko“ A. Tapino. Aktoriai žada, kad susitikimuose nebus nuobodžių klausimų apie tai, kokia rašytojo mėgstamiausia knyga, arba kaip jis sugalvojo tapti kūrėju.

Pasak knygynų tinklo vadovės Ligitos Šaltienės, šia iniciatyva siekiama paskatinti skaitytojus iš naujo atrasti lietuvių autorius, „priartinti“ juos prie skaitytojų bei skleisti žinią apie tai, kad lietuviškos knygos žanrų įvairove, menine ar pramogine verte nė kiek nenusileidžia užsienio rašytojų kūriniams.

„Praėjusiais metais ši akcija susilaukė itin didelio susidomėjimo, todėl šiais metais ją kartojame šiek tiek „kitu kampu“. Visą spalio mėnesį kviesime susipažinti su šiuolaikinių lietuvių autorių kūryba, kurią atskleisti padės improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai. Tikimės, kad po šių susitikimų lietuvių rašytojai suras dar daugiau gerbėjų, o skaitytojai atras dar nematytą savo mėgstamų autorių pusę“, – sako L. Šaltienė.

Paklaustas, kokį kitą lietuvių rašytojų kampą susitikimuose bandys atskleisti, „Kito kampo“ aktorius Audrius Bružas sako, kad sieks parodyti rašytojų kulisus ir kūrėją kaip žmogų – su savo svajomis, trūkumais ir herojais.

„Stengsimės kūrybiškai, gyvai, žaismingai bendrauti su rašytojais, atverti jų, kaip kūrėjų klodus, kasdienybės detales. Mums labai įdomūs skaitantys, intelektualūs žmonės, tad sieksime juos įtraukti ir perduoti gerą nuotaiką“, – sako A. Bružas.

Jo kolega Kirilas Glušajevas priduria, kad į susitikimus su rašytojais atėję skaitytojai neišgirs tradicinių klausimų apie tai, kaip autorius sugalvojo tapti rašytoju, arba kokia jo mėgstamiausia knyga.

„To kito kampo ieškosime ne tais klausimais, į kuriuos rašytojai įpratę atsakinėti. Improvizuodami bandysime atrasti jų kūrybos sąsajų su asmeniniais išgyvenimais, pristatyti rašytoją kaip žmogų. Mūsų svarbiausia misija – spontaniškumas ir bendravimas be išankstinių nuostatų, nuoširdus ryšys čia ir dabar. Manome, kad bus įdomu bandyti užmegzti ryšį tarp kūrėjo aktoriaus ir kūrėjo rašytojo“, – teigia K. Glušajevas.

Prie šios iniciatyvos šiemet, kaip ir pernai, prisijungė trys didžiosios šalies leidyklos – „Alma littera“, „Tyto alba“, „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“ ir apie 20 lietuvių rašytojų. Tarp jų – Lietuvos paauglių literatūros konkurso laureatės Akvilina Cicėnaitė, Jurga Šalaševičiūtė ir Daina Opolskaitė, Sigitas Parulskis, „bobų vasaros“ ekspertė Rūta Vanagaitė, „generolas sena karvė“ Algimantas Čekuolis kartu su „geležiniu vilku“ Andriumi Tapinu, erotinių ir jausmų romanų trio Irena Buivydaitė, Jolita Herlyn ir Lina Ever, „Vilniaus plovo“ autorius Regimantas Dima ir kt.

Į šiuolaikinius lietuvių autorius pažvelgti kitu kampu taip pat kviečia nacionalinis transliuotojas LRT, kuris savo žiūrovams parodys net 6 renginių transliacijas per LRT Kultūrą.

Visi susitikimai vyks Vilniaus PC „Akropolis“ ir VCUP bei Kauno PC „Akropolis“ įsikūrusiuose „Pegaso“ knygynuose. Išsamią visų renginių programą galima rasti čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė