P. Porošenka iš JT tribūnos apkaltino Rusiją Ukrainos okupacija (video) (0)

Ukrainos prezidentūros nuotr.

Ukrainos prezidentūros nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Jungtinių Tautų asamblėjoje pareiškė, kad Rusija neoficialiai vykdo karą su jo šalimi.

„Nežiūrint į tai, kad Rusija kol kas atsisako pripažinti, kad tiesiogiai įsivėlusi į karą, šiandien nėra jokių abejonių, kad tai – agresyvus karas, nukreiptas prieš mano šalį, prieš Ukrainą“ – pareiškė P. Porošenka.

Kaip ir prieš tai, Rusijos delegacija paliko salę per Ukrainos prezidento kalbą.

P. Porošenka apkaltino Rusiją, kad ji okupavo apie 44 tūkst. kv. kilometrų Ukrainos teritorijos Kryme ir Donbase.

P. Porošenka savo kalboje Jungtinėse Tautose ypatingą dėmesį skyrė Rusijos veto teisei. Ukrainos prezidentas teigė, kad Rusija naudojasi šia teise siekdama paslėpti savo nusikaltimus. P. Porošenka akcentavo, kad tai ypač matėsi, kai buvo vykdomas tyrimas dėl MH-17 orlaivio katastrofos.

Ukrainos prezidentas taip pat pavadino abejotina procedūra SSRS narystės JT Saugumo Taryboje perdavimą Rusijai.

Ukrainos prezidentas nepamiršo ir įvykių Sirijoje, jis ironiškai klausė, ar V. Putinas tikrai turi teisę siūlyti antiteroristinės koalicijos kūrimą, kai pats yra agresorius ir terorizmą naudoja kaip priemonę savo agresijai įgyvendinti.

Matyt, ne atsitiktinai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau išvyko namo, kad nereiktų atsakyti į klausimus po Ukrainos prezidento kalbos.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė