„Trispalvis‘15“ penktadienio vakarui paruošė staigmenų (0)

trispalvis

Renginio plakatas

Spalio 2-ąją Kauno technologijų universiteto III rūmai (Laisvės al. 13) taps namais projekto „Trispalvis‘15“ baigiamajam vakarui. 17 val. čia bus rodomas Jono Ohmano filmas „Žalieji muškietininkai“, po kurio vakaro dalyviai ir svečiai bus pakviesti padiskutuoti tema „Ekologija: vidus vs. išorė“, o vakarą vainikuos Domanto Razausko koncertas. Kad vakaras įgytų simbolinę reikšmę, visi galintys ir norintys 14 – 17 val. taip pat kviečiami prisidėti prie kartu su Nacionaliniu kraujo centru vykdomos kraujo donorystės akcijos ir taip išgelbėti ne vieną gyvybę.

Pernai startavęs projektas „Trispalvis“, kvietęs Kauną į Vytauto V. Landsbergio filmo „Trispalvis“ peržiūrą, diskusiją su filmo autoriumi bei Eglės Sirvydytės koncertą, susilaukė didelės sėkmės.  Į filmo peržiūrą susirinko daugiau kaip 300 įvairaus amžiaus kauniečių ir miesto svečių. Dėl šios priežasties šiemet studentų korporacija Neo-Lithuania dovanoja net tris spalvotus filmų, diskusijų ir muzikos pilnus vakarus.

Projektas „Trispalvis‘15“ prasidėjo Ernesto Samsono filmu „Semme“, kareiviška koše, tautiniais šokiais ir dainomis po atviru dangumi bei gera nuotaika. Antrąjį susitikimą dalyviai turėjo progą prisiminti legendinę grupę „ANTIS“, žiūrėdami Giedrės Žickytės filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, padiskutuoti, ar menas gali būti (o gal yra?) ginklas politikoje bei paklausyti puikios BALTOJO KIRO muzikos.

Jau šį penktadienį vyksiantis projekto baigiamasis vakaras taip pat pilnas staigmenų ir geros nuotaikos. Švedų režisieriaus Jono Ohmano filmas „Žalieji muškietininkai“ – tai jautrus pasakojimas apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikais veikusį ekologinį ir etnologinį klubą „Atgaja“, kūrybiškai, originaliai, kitaip besiskynusį kelią į Lietuvos nepriklausomybę.

Šiame filme Jonas Ohmanas tarytum kalba apie ekologiją, tačiau kartu sumaniai klausia – o kaipgi mūsų vidinė ekologija? Nepaleisdami šio klausimo iš karto po filmo korporantai kviečia padiskutuoti, kiek gi išorinė ekologija siejasi su vidine. Diskusijoje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto politologijos katedros dėstytojas, sociologijos mokslų daktaras Andrius Švarplys, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka bei „Žaliųjų muškietininkų“ kūrybinės grupės atstovai. Po diskusijos vakarą savo koncertu užbaigs charizmatiškasis Domantas Razauskas.

Labai svarbu kalbėti, tačiau nemažiau svarbu daryti – šiam žingsniui kviečia kraujo donorystės akcija. Nuo 14 val. iki pat 17 val. KTU III rūmų antrame aukšte visų norinčių bei galinčių tapti donorais ir taip padėti žmonėms grėžti į gyvenimą po sunkių traumų ar chirurginių operacijų lauks Nacionalinio kraujo centro darbuotojai.

Renginio organizatoriai kviečia penktadienio vakarą praleisti prasmingai, šiltai, pilietiškai ir spalvingai bei užtikrina geras emocijas.

Renginys nemokamas.

Registracija į renginį ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė