Palangoje sezono uždarymo šventės metu įvyko aitvarų-vėliavų leidimo šventė (nuotraukos) (0)

Aitvarų-vėliavų leidimo akcija Palangoje | Rengėjų nuotr.

Aitvarų-vėliavų leidimo akcija Palangoje | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 26 dieną Palangoje sezono uždarymo šventės metu įvyko dar neregėta miesto danguje aitvarų-vėliavų akcija.
Prieš akciją Palangoje vyko dailininkų pleneras, kurio metu buvo nutapytos vėliavos – jos ir pakilo su aitvarais į dangų.


Akcijos kūrėjai – Lietuvos dangaus menininkai Marius Abramavičius Neboisia, Tadas Surkys ir Donatas Dumskis – pasinaudojo ganėtinai stipriu ir stabiliu šiaurės vakarų vėju ir Palangos pajūryje pakėlė į dangų keturis spalvingus aitvarus ir penkias vėliavas.

Įspūdingos vėliavos-paveikslai plaikstėsi virš šventės dalyvių galvų visą pusdienį, priversdami susižavėti pakėlę akis į dangų ne tik daugumą poilsiautojų, bet ir kurorto gyventojų.

Miestiečiai ir svečiai jau atvykę nuo autobusų stoties ar priėję Basanavičiaus gatvės pradžią tolumoje išvysdavo dangaus aukštybėje plazdančias unikalias vėliavas.

Tarp kitų šiuolaikinių dailininkų pieštų vėliavų danguje plazdėjo M. K. Čiurlionio paveikslo „Angelo preliudas“ paveikslas-vėliava specialiai sukurta M. K. Čiurlionio 140-metį paminint.

Akcijos metu, kartu su įspūdingo šou rengimu, buvo siekiamas ir Lietuvos rekordas keliant aitvarą. Užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – aukščiausiai skraidintis aitvaras pasiekė 590 metrų. Aitvaro aukštis paskaičiuotas pagal regimąjį stovėjimo kampą (56 laipsniai) ir atstumą nuo leidimo vietos iki statmenos projekcijos žemės paviršiui (392 m).

Aitvarų komandos planuose – pasiūti ir pakelti į dangų 100 kv/m M. K. Čiurlionio paveikslo „Rex“ vėliavą, o naujo sezono Palangoje atidarymo metu pagerinti aukščiausiai skraidančio aitvaro rekordą. Palaipsniui tikimės, kad pavyktų pagerinti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio aukščiausiai skraidančio aitvaro rekordą. Šiuo metu esamas 4879,54 m rekordas. Be to, ieškomi rėmėjai didžiausiai pasaulyje skrendančiai vėliavai pasiūti. Ji turėtų buti 700 kv/m. Nes šiuo metu Gineso rekordų knygoje užfiksuotos didžiausios aitvarais pakeltos vėliavos yra 650 kv/m Ukrainos ir Europos sąjungos vėliavos, aitvarų komandos pakeltos Ukrainoje 2013 metais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė