Kodėl investuodami europiečiai atsilieka nuo amerikiečių? (0)

Vilnius invest2015Spalio 1–2 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje vienintelėje tarptautinėje investuotojų konferencijoje Baltijos šalyse „VILNIUS INVEST 2015“ praktinėmis įžvalgomis dalysis ne tik užsienio svečiai, bet ir investavimo ekspertai iš Lietuvos.

Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį į biržoje prekiaujamus fondus (ETF) investuota 96 mlrd. JAV dolerių. Ir tai daugiau nei mokslui ir švietimui numatytos lėšos Amerikos biudžete. Stulbinantys ir ETF augimo mastai – vien šiemet į juos investuota daugiau nei 50 proc. didesnė suma nei pernai per tą patį laikotarpį. Tačiau Europai šioje milžinišku greičiu populiarėjančioje investicijų srityje vis dar atitenka vos ketvirtadalis rinkos. Tad europiečiams dar tikrai yra ko pasimokyti.

Tiems, kam šie trumpiniai ir faktai atrodo nesuprantami, bet pinigų sumos ir augimas daro įspūdį, reikėtų apsilankyti jau šį ketvirtadienį prasidedančioje konferencijoje „VILNIUS INVEST 2015“. Čia tiek privatiems investuotojams, tiek institucinių investicijų asams bus aiškiai ir suprantamai pristatytos naujausios pasaulinės investavimo rinkos tendencijos. O jos vienareikšmiškai byloja ETF naudai – tai patogesnė, pigesnė, lankstesnė ir, svarbiausia, bene sparčiausiai auganti ir investuotojų pelną auginanti investicijų niša. Tačiau investavimas – visada neatsiejamas nuo rizikos, apie kurios valdymo subtilybes informacijos niekada nebūna per daug.

Būtent todėl vienas svarbiausių didžiausios Baltijos šalyse investuotojų konferencijos „VILNIUS INVEST 2015“ leitmotyvų šiais metais – sparčiai populiarėjantys ir vis didesnę rinkos dalį užkariaujantys ETF.

Finansų analitikų asociacijos narės ir ISM universiteto dėstytojos Daivos Gerulytės įžvalgos – visiems investuotojams skirtas detalus praktinis vadovas, suteikiantis aiškų supratimą, kas yra ETF, kuo jie patrauklesni už kitas investavimo formas ir kaip geriausia naudotis šia investavimo forma.

Pranešėjai iš užsienio taip daug dėmesio skirs naujausioms ETF tendencijoms. Trys „Deutsche bank“ pranešėjai ves profesionaliems investuotojams skirtą seminarą. Vienas jų – „:Deutsche Asset & Wealth Management“  atstovas Erik Rotander, atsakingas už pasyvaus investavimo produktų bei strategijų kūrimą, – padės užčiuopti konkrečiai Europos investuotojams aktualiausias pasyvaus investavimo tendencijas.

„Didžiausią dėmesį skirsiu instituciniams investuotojams, siekdamas parodyti, kaip institucijų kuriami pasyvaus investavimo produktai kuria vertę institucijoms ir kokios strategijos čia derėtų laikytis, – sakė konferencijos svečias. – Amerikoje instituciniai investuotojai vis dažniau ETF naudoja strategiškai nei taktiškai, o Europoje tokia tendencija – dar visiškai nauja. Tad yra daug ko pasimokyti“.

Viena svarbiausių „VILNIUS INVEST 2015“ pranešėjų Debora Fea (Deborah Fuhr) pateiks globalią ETF rinkos apžvalgą ir analizę. 2012 m. Londone jos įsteigta ir vadovaujama viena garsiausių pasaulyje nepriklausoma tyrimų ir konsultacijų įmonė ETFGI disponuoja kiekvienam investuotojui svarbia informacija bei duomenimis apie visus pasaulyje prekiaujamus ETF/ETP. Duomenys, prienami tik specializuotų mokamų metinių ataskaitų bei kas mėnesį atnaujinamų informacinių leidinių pirkėjams, Vilniuje bus pristatomi ir analizuojami viešai, o investuotojams svarbios tendencijos taps kur kas aiškesnės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė