D. Grybauskaitė paragino JT Saugumo Tarybą nutraukti veto teisę karo nusikaltimams (tiesioginė transliacija, video) (1)

Prezidentė dalyvauja Prezidento B. Obamos rengiamame renginyje, skirtame kovai su terorizmu|lrp.lt, R. Dačkus nuotr.

Prezidentė dalyvauja Prezidento B. Obamos rengiamame renginyje, skirtame kovai su terorizmu|lrp.lt, R. Dačkus nuotr.

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos jubiliejinėje 70-ojoje sesijoje Niujorke nuo sekmadienio dalyvaujanti Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė po vidurnakčio iš rugsėjo 29 į 30 d. pasakė kalbą JT Generalinės asamblėjos diskusijoje (apie 0 val. 30 min. Lietuvos laiku).

Kelionės į Niujorką išvakarėse Lietuvos Prezidentė teigė JT Asamblėjoje ketinanti atkreipti dėmesį, kad dabartinių iššūkių akivaizdoje JT Saugumo Taryba, kurioje šiuo metu dirba ir Lietuva, „praktiškai nebeatlieka savo vaidmens“. D. Grybauskaitė pažadėjo kreiptis į tarptautinę bendruomenę ragindama nutraukti veto taikymą genocido, žiaurių nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų atvejais.

„Esame daugiau kaip pusantrų metų JT Saugumo Tarybos nariai ir mūsų patirtis sako, kad ši institucija pradeda tapti neveiksni. Veto institutas, kuriuo daugiausia naudojosi viena valstybė – Rusija, deja, sustabdė teisingumo vykdymą ir daugelio klausimų sprendimus – tiek Ukrainos, tiek numušto Olandijos lėktuvo atžvilgiu, tiek Srebrernicos klausimus“, – prieš kelionę į Niujorką sakė D.Grybauskaitė.

Veto teisė yra suteikta penkioms nuolatinėms JT Saugumo Tarybos narėms – JAV, Kinijai, Rusijai, Didžiojai Britanijai ir Prancūzijai.

Rugsėjo 29 d. Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė susitiko su JAV vadovu Baraku Obama (Barack Obama) ir dalyvavo jo surengtame renginyje, skirtame kovai su terorizmu.

„Terorizmas įgavo naują – dar grėsmingesnį veidą, kurio vardas – ISIS (Islamo valstybė – Alkas.lt). Vienintelis atsakas jam – sutelktos ir vieningos visų šalių pastangos sustabdyti šios piktos pasaulį naikinančios jėgos sklaidą. Terorizmas neturi sienų, todėl nė viena valstybė negali likti nuošalyje. Tai viso pasaulio problema, kurią privalome spręsti kartu“, – sakė šalies vadovė.

Šalies vadovės teigimu, nors terorizmo mastas išlieka didelis, pasaulis neturi leistis įbauginamas. Tarptautinės bendruomenės pareiga – rasti efektyviausią būdą, kaip nugalėti terorizmą.

Skaičiuojama, kad iš 25 tūkst. ISIS gretose kovojančių „užsienio kovotojų“ 4 tūkstančiai atvyko iš Europos. Daugiau kaip pusę tūkstančio kovotojų iš Senojo žemyno sudaro moterys. Todėl, pasak Prezidentės, be visų įprastų priemonių – teroristų finansavimo pažabojimo, jų judėjimo stebėsenos ar keitimosi žvalgybos duomenimis – reikia įtraukti moteris rengiant ir įgyvendinant visas kovos su terorizmu strategijas ir priemones.

Lietuva yra tvirtai įsipareigojusi remti kovos su ISIS koaliciją ir bendras pastangas imtis prevencinių veiksmų. Mūsų šalies ekspertai prisijungė prie tarptautinės grupės, kovojančios su propaganda, Lietuva teikia medicininę pagalbą Irakui.

Prie tarptautinės koalicijos kovoti su ISIS jau prisijungė 62 pasaulio šalys.

Į jubiliejinę 70-ąją JT Generalinės Asamblėjos sesiją kartu su prezidentės delegacija yra išvykęs  ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Žiūrėkite tiesioginę JT Generalinės asamblėjos diskusijos transliaciją (vyksiančią rugsėjo 28 – spalio 3 dienomis):

Pasirinkti transliacijos kalbą galite ČIA.

Dalios Grybauskaitės pasisakymas (įkeliamas):

Rugsėjo 29 d. JT Generalinės asamblėjos diskusijoje pasisakęs Ukrainos prezidentas P. Porošenka pabrėžė, kad Ukrainoje tebesitęsia brutali Rusijos karinė agresija, taip pat atkreipė dėmesį Rusijos manipuliavimą veto teise JT Saugumo Taryboje ir kvietė užkirsti tam kelią. P. Porošenka teigė, kad Rusija naudojasi veto teise siekdama nuslėpti savo nusikaltimus. P. Porošenka pabrėžė, kad tai ypač buvo matoma, kuomet vyko tyrimas dėl Malaizijos oro linijų MH-17 lėktuvo numušimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Tokią teisę iš viso dera panaikinti, nes per ją sugriuvo jungtinė Lietuvos ir Lenkijos valstybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė