Šiandien minima Tuskulėnų aukų atminimo diena (0)

paroda.isgelbejes zyda_rengeju nuotr

rengėjų nuotr.

Rugsėjo 28-ąją, minint Tuskulėnų aukų atminimo dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks šiai dienai skirti atminimo renginiai.

16.00 val. koplyčioje-kolumbariume bus padėtos gėlės ir oficialiai pagerbtas Tuskulėnų aukų atminimas. Rašytojas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas pristatys minėjimo dalyviams koplyčioje-kolumbariume eksponuojamą Lietuvos valstybės himno instaliaciją „Tautiška giesmė“.

16.30 val. Konferencijų salėje tradiciškai bus rodomas Vytauto Damaševičiaus ir Juozo Matonio dokumentinis filmas „Tuskulėnų paslaptis“.

Visą dieną, nuo 10.00 iki 17.00 val., vilniečiai ir miesto svečiai galės lankytis koplyčioje-kolumbariume, nemokamai susipažinti su muziejine ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir Konferencijų salėje eksponuojama Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus kilnojamąja paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“.

Tuskulėnų aukų atminimo diena į Atmintinų dienų sąrašą buvo įtraukta 2006 m. Jos metu prisimenami sovietiniam totalitariniam režimui neįtikę ir 1944–1947 m. NKGB (MGB) vidaus kalėjime Vilniuje nužudyti politiniai kaliniai, kurių palaikai slapta nuo visuomenės buvo užkasti masinėse kapavietėse buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje. Šios kapavietės buvo aptiktos ir ištirtos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę 1994–1996 m. ir 2003 m. Nustatyta, kad minimu laikotarpiu egzekucijos buvo įvykdytos 767 asmenims.

1998 m. Vyriausybė sudarė Tuskulėnų aukų atminimo įamžinimo komisiją ir patvirtino programą, numatančią įkurti Tuskulėnų rimties parką, kurio pagrindiniai akcentai būtų dvaro pastatai ir speciali palaikų perlaidojimo vieta – kolumbariumas.

Dabar Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas – tai atminties vieta, deramai įamžinanti ir pagerbianti Tuskulėnų aukų – dvasininkų, mokytojų, gimnazistų, laisvės kovų dalyvių – atminimą, liudijanti skausmingą Lietuvos laisvės kovos istoriją ir raginanti mus visus jos nepamiršti.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė