Parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ – ne tik gaminiai, bet ir verslumo pamokos (2)

paroda Rinkis preke lieuviska2015Šių metų spalio 2-4 dienomis Kauno Žalgirio arenoje vyks 7-oji Lietuvoje gaminamų prekių paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Kasmet auganti paroda rodo, kad lietuviškų prekių vartojimas šalyje didėja, o gamintojų sėkmės istorijos įkvepia ir kitus imtis verslo.

Šiemet parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ savo produkciją pristatys 150 gamintojų, o tai 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Parodoje dalyvauja įmonės, kurios atstovauja vieną iš šių parodos tematikų: maisto pramonė, lengvoji pramonė, kosmetika ir buitinė chemija, statyba, baldai. Veiks dvi ekspozicijos – vidaus ir lauko. Tikimasi, kad šiemet, kaip ir kasmet, per tris parodos dienas ją aplankys per 30 tūkst. lankytojų.

Pirmą kartą visos parodos metu vyks Molio dirbtuvės, kurias pristato keramikinių dirbinių gamintoja „Askovita“. Parodos lankytojai turės galimybę savo rankomis pajausti, kaip paprastas iškasto žemės gumulo molis gali tapti plastiška, lipdymui tinkančia medžiaga, po to – naudingu daiktu, ir galiausiai – preke, kurią galima parduoti.

Kaip ir pernai, Žemės ūkio ministerija į savo stendą „AuGink savo kraštą“ pristatyti savo sėkmės istorijų kvies kitus parodos dalyvius. „AuGink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, kurios tikslas atkreipti vartotojų dėmesį į sveiką ir kokybišką vietinę produkciją bei skatinti verslumą. „Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie savo krašto auginimo, tai galimybė kiekvienam įdėti realų asmeninį indėlį į gimtinės ūkių plėtrą ir tik nuo mūsų sprendimų priklauso ar mūsų kraštas bus stiprus ekonomiškai“, – pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Lietuviškos produkcijos pasiūla ir paklausa pradeda eiti koja kojon. Jeigu anksčiau vietos gamintojai stokojo vidaus rinkos paklausos, tai pastaraisiais metais to jau nėra. Vis daugiau žmonių vertina vietinę produkciją, jos kokybę, saugumą, išskirtinumą. Šis suvokimas taip pat skatina žmones patiems imtis verslo, kažką kurti ir parduoti. Pastaraisiais metais Lietuvoje ženkliai padaugėjo smulkių gamintojų, kurie sėkmingai auga ir vis drąsiau savo produkciją pristato mūsų organizuojamuose parodose“, – sako Erikas Piskunovas, UAB „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius.

Kaip ir kasmet geriausi parodos produktai, maisto pramonės, lengvosios pramonės, kosmetikos ir buitinės chemijos bei baldų pramonės kategorijose,  bus įvertinti parodos aukso medaliais ir diplomais. Dar iki parodos atidarymo įmonių pristatytus eksponatus vertina skirtingų sričių nariai, parodos partneriai Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė Inovatyvios Tekstilės ir Aprangos Asociacija, Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija. Apdovanojimai bus įteikiami per oficialų parodos atidarymą spalio 2 d. 10 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė