Medininkų pilis kviečia į šeimos dieną (2)

Šeimos diena Medininkų pilyje | Rengėjų nuotr.

Šeimos diena Medininkų pilyje | Rengėjų nuotr.

Spalio 3 d., pirmąjį mėnesio šeštadienį, Medininkų pilyje vyks šeimos dienos šventė. Joje bus laukiami tiek tėveliai ir mamytės, tiek ir mažieji pabiručiai. Šventės šūkis – ,,Visi mokomės kartu“. Kodėl? Todėl, kad tai pirmoji tokia šventė šioje tvirtovėje. Jos tikslas yra bent vieną dieną vieniems iš kitų pasimokyti, kaip muziejus galėtų prisitaikyti prie šeimos ir ką šeima gali rasti muziejuje.

Šios trumpos šventės metu Medininkų pilyje bus skaitomos pasakos, vyks žaidimai su dažais, bus pučiami burbulai tvirtovės kieme, taip pat bus neužmiršta ir karyba – bus mokomasi žaisti šachmatais, bus galimybė susipažinti su vienu kitu iš istorijos rekonstruktorių pasiskolintu ginklu, atsakinėjama į įvairius istorinius ir geografinius klausimus. Galiausiai, ketvirtą valandą vakaro įvyks muzikinis Gedimino Ivaškevičiaus pasirodymas.

Lietuva, Vilniaus rajonas, Medininkų pilis – čia jau prasidėjo ruduo: krenta rausvai geltoni klevo lapai, šviečia rudeniška saulė, kartais lyja. Sklaidosi dūmai ir dulkės pasilikusios nuo praeitos šventės – tarptautinio viduramžių istorijos rekonstrukcijos šventės ,,Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“. Čia trumpam atgijo viduramžiška dvasia – žvangėjo ginklai, skambėjo muzika, šokių metu trypčiojo kojos, girdėjosi kalvio plaktukas, daužantis karštą metalo gabalą. Dabar atėjo metas ir kitai pilyje vyksiančiai šventei, sukviesiančiai šeimas į šį kultūrinį bei edukacinį renginiui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė