Lietuvos ornitologų draugija kviečia į paukščių palydas (0)

Paukščių palydos | vstt.lt nuotr.

Paukščių palydos | vstt.lt nuotr.

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį (spalio 2–4 dienomis), Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius.

Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija „BirdLife International“, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 22-uosius metus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse Lietuvos ornitologų draugija kviečia užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia dienotvarke, skirta paukščių pažinimui, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą. Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą.

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologiniu požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną aplankėme Kenos žuvininkystės tvenkinius. Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje, sekite naujienas!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi – ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, pirmąjį spalio savaitgalį visus, stebėjusius paukščius, Lietuvos ornitologų draugija prašo užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 4 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti el. paštu lod@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch15) koordinavimo centrui, kurio funkcijas šiais metais vykdo Nyderlandų ornitologų draugija (Vogelbescherming Nederland).

Faktai

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“.

Lietuvoje Paukščių palydas nuo 1994 m. organizuoja Lietuvos ornitologų draugija.
2014 m. Nuo Portugalijos iki Kazachstano, nuo Maltos iki Norvegijos daugiau nei 23 000 žmonių dalyvavo 895 renginiuose. Bendrai stebėta beveik 2,5 milijonai paukščių!

Pernai metais stebėta net 180 614 sparnuočių, priklausančių net 156 paukščių rūšiai. Tai oficialūs rezultatai. Ne visi stebėtojai spėjo pateikti laiku rezultatus. Gausiausiai Lietuvoje skrido paprastieji kikiliai – 31 987, ilgauodegės zylės – 25 544 ir didžiosios zylės – 25 434. Be šių, gausiai skrido: didieji kormoranai (23 918), paprastieji varnėnai (15 984), paprastųjų pempių (9731), didžiųjų ančių būriai. Vėlyvos rūšis: juodoji žuvėdra, baltasis gandras, mažoji krakšlė, paprastasis kūltupys.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė