Lietuvos atstovas stebės N.Savčenko teismo procesą (video) (0)

savcenko-facebook-nuotr

Nadežda Savčenko | facebook.com nuotr.

Rugsėjo 29 d. Donecko miesto teismas pradės iš esmės nagrinėti Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadeždos Savčenko bylą. Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuvos ambasados Rusijoje atstovas yra išsiųstas į Rusijos Federacijos Rostovo srityje esantį Donecko miestą stebėti N. Savčenko teismo proceso rugsėjo 29 ir 30 dienos posėdžiuose. Teismo procesą planuoja stebėti ir kitų ES šalių atstovybių Rusijoje atstovai.

N. Savčenko Rusijoje yra įkalinta nuo 2014 metų liepos mėnesio. 2014 m. birželį ji pateko į Donbaso separatistų nelaisvę ir buvo išvežta į Rusiją. Iš pradžių ji buvo kalinama Voronežo tardymo izoliatoriuje, o rugsėjo pabaigoje perkelta į Maskvą. Rusijos valdžia N. Savčenko kaltina bendrininkavus nužudant du Rusijos žurnalistus. O šių metų sausio 29 d. Rusija iškėlė dar vieną bylą prieš N. Savčenko – dėl tariamai neteisėto valstybinės sienos kirtimo…

N. Savčenko jai mestus kaltinimus neigia.

N. Savčenko advokatas, 2015 rugsėjo 22 d.:

N. Savčenko pareiškimas 2015 rugsėjo 22 d.:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė