Lietuva diegia naujus radarus (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Lietuvos kariuomenės užsakymu dviejuose Karinių oro pajėgų radiolokaciniuose postuose – 1-jame (Antaveršio k., Prienų r.) ir 3-jame (Degučių k., Šilutės r.) – pradedami karinės infrastruktūros, skirtos įrengti naujus ilgojo siekio radarus, statybos darbai.

Statybos paslaugas teiksianti Lietuvos bendrovė buvo atrinkta atlikus viešojo pirkimo procedūras laikantis Lietuvos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo reikalavimų.

Statybos darbų vertė – apie 13 mln. eurų. Statybos darbus pabaigti bendrovė įsipareigojo iki 2016 m.

Tobulindama ir stiprindama Lietuvos oro erdvės stebėjimą, kontrolę ir gynybą, Lietuvos kariuomenė iš viso trijuose kariuomenės radiolokaciniuose postuose – 1-jame Antaveršio k. (Prienų r.), 3-jame Degučių k. (Šilutės r.) ir 4-jame Ceikiškių k. (Ignalinos r.) įrengs naujosios kartos trimačius tolimojo siekio radarus. Nauji NATO standartus atitinkantys radarai pakeis iki šiol turimus sovietų gamybos techniškai nusidėvėjusius tolimojo siekio radarus.

Postuose bus pastatyti naujai technikai pritaikyti statiniai, įrengtos darbo ir administracinės patalpos. Pirmiausia bus atnaujinti 1-asis ir 3-asis radiolokaciniai postai, vėliau – 4-asis.

Trijų naujosios kartos tolimojo siekio radarų, kurie bus įrengti postuose, pirkimų procedūras atliko ir pirkimo-pardavimo sutartį su NATO šalies gamintoju sudarė Krašto apsaugos ministerijos įgaliota NATO ryšių ir informacijos agentūra (angl. NATO Communications and Information Agency, NCIA) ir NATO paramos agentūra (angl. NATO Support Agency, NSPA) .

Tai yra ilgalaikis strateginis projektas, kuris nacionalinę oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą perkels į aukščiausią technologinės pažangos pakopą ir tuo pačiu sustiprins visą NATO vieningą oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemą. Tai bus didžiausias ligi šiol Lietuvos indėlis stiprinant tiek nacionalinius, tiek NATO kolektyvinės gynybos pajėgumus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė