Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams – savanorių surinktos gilės (0)

akcija Gile.zoologijos sodas

zoosodas.lt nuotr.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia savanorius dalyvauti akcijoje „Gilė 2015“ ir pririnkti ąžuolo gilių jo gyvūnams. Ši tradicinė akcija rengiama jau aštuntą kartą. Gilių laukiama iki spalio 17-osios vidudienio Lietuvos zoologijos sodo administracijoje (Radvilėnų pl. 21, Kaunas).

Akcijos metu surinktos gilės bus naudojamos gyvūnų pašarams. Jomis, kaip kaloringu ir turinčiu daug baltymų, įvairių vitaminų bei mineralų papildu, paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas.

Žmonių suneštos gilės taip pat yra daiginamos, o jų daigai naudojami kaip pagrindinis pašaras gyvalazdėms arba kaip priedas kitų rūšių vabzdžiams. Per metus Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai gauna daugiau kaip tris tonas gilių.

Jeigu žmonės suneša gilių daugiau, žiemą jomis dalijamasi ir su į zoologijos sodą užsukančiais sparnuočiais, voverėmis ir kitais smulkiais žvėreliais.

Visi, prisidėję prie akcijos, bus laukiami jos užbaigimo šventėje, kuri Lietuvos zoologijos sode vyks spalio 17 d. 14 val.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė