Legendinė aktorė E. Gabrėnaitė neeilinį gimtadienį atšventė teatro scenoje (video) (0)

E.Gabrenaite.-Asmeninio-archyvo-nuotrauka

Eglė Gabrėnaitė | asmen. nuotr.

Rugsėjo 25 d.  Auksinio scenos kryžiaus laureatė, legendinė Vilniaus Mažojo teatro (VMT) aktorė Eglę Gabrėnaitė pažymėjo savo 65-ąjį gimtadienį. Šių neeilinių sukaktuvių proga E. Gabrėnaitė Vilniaus mažajojo teatro scenoje vaidino spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“.

Pasak režisieriaus Kirilo Glušajevo, šiandien  Lietuvoje dramaturgo Maksimo Gorkio sukurtą monumentalią Vasą Železnovą suvaidinti gali vienintelė Eglė Gabrėnaitė ir niekas kitas. Už šį ir kitus reikšmingus vaidmenis, kuriamus kituose teatruose, Vilniaus mažasis teatras šiemet E.Gabrėnaitę pasiūlė įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija.

Prieš dvejus metus spektaklis „Motina. Vasa Železnova“ triumfavo  Sankt Peterburge – festivalyje „Baltijskij dom“ jis tapo festivalio atradimu. O  festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris Kaunas 2012” – E.Gabrėnaitė pelnė apdovanojimą už geriausią moters Vasos Železnovos vaidmenį didžiojoje scenoje.  Šio spektaklio premjera įvyko 2011 m.

Vilniaus mažajame teatre po spektaklio „Motina (Vasa Železnova)“ legendinei aktorei 65-ojo gimtadienio proga buvo perduoti prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimai, o Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pati atvyko pasveikinti aktorės.

Lietuvos prezidentė savo sveikinime E. Gabrėnaitę pavadino viena mylimiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, ypač vertinama kolegų ir žiūrovų. „Jūsų sukurti vaidmenys – ypač svarbūs kaip dvasinės stiprybės, vilties ir tikėjimo simboliai. Savo pavyzdžiu Jūs formavote ir jaunosios teatro kūrėjų kartos pasaulėžiūrą, perdavėte jai savo mokytojų išmintį ir sukauptą patirtį. Lietuvos kultūriniame gyvenime ryškiai matomi Jūsų kūrybiniai darbai ir profesionalumas“, – rašoma D. Grybauskaitės sveikinime.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius  aktorę maloniai nustebino padėka už ištikimybę. „Už ištikimybę Mažajam teatrui, kurio scenoje esate jau ketvirtį amžiaus, už ištikimybę režisieriaus Rimo Tumino pastatymams, už ištikimybę žiūrovui. Visi profesionalai puikiai žino: žiūrovo apgauti negali – jis sėdi taip arti scenos, kad mato aktoriaus akis. Teatras – tai realybės koncentratas, kuriame gimstama ir mirštama, o svarbiausia – sakomos karčios ir svarbios tiesos.  Kažkada sakėte, kad į protą einantis žmogus vis dažniau sako „Nežinau“. Tikriausiai reikėtų saugotis visažinių. Jūsų darbas – padėti protingiems ieškoti kelio, ieškoti savęs. Tam ir yra teatro menas. Spektaklio laikas skirtas pamąstyti apie save ir kitus, kad iš teatro žmogus išeitų geresnis, su kilnesniais tikslais ir didesniu ryžtu“.

Aktorė sulaukė ne tik gražiausių padėkos žodžių, bet ir įstabių gėlių kompozicijų nuo pirmųjų šalies asmenų,  kolegų, žiūrovų, savo studentų.

„Šiandien buvo taip gražu, taip paprasta, taip tikra, taip taktiška, taip subtilu. Viskas įvyko taip,  kaip aš norėjau. Buvo nuostabu ir aš labai dėkinga Vilniaus mažajam  teatrui. Tik šiandien supratau, kaip aš JĮ myliu. Šiandien aš galiu pasakyt – esu labai laiminga. Ačiū Mažajam teatrui“, – prisipažino E.Gabrėnaitė.

65 – erių metų sukaktuves švenčianti aktorė Vilniaus mažajame teatre kuria vaidmenis jau dvidešimt penkerius metus, o teatro meno vadovo  R.Tumino spektakliuose vaidino ir iki susikuriant Vilniaus mažajam teatrui.

Iškirtinio talento aktorės E. Gabrėnaitės vaidmenys  VMT teatre – Ranevskaja A.Čechovo „Vyšnių sode“ (1990) režisierius R.Tuminas,  Ana Andrejevna, Gorodničiaus žmona,  N.Gogolio „Revizoriuje“ (2001) režisierius R.Tuminas,   Violeta Veston  amerikiečių dramaturgo T.Letts pjesėje  „Vestonai“ (2009) režisierius Vilius Malinauskas,  Vasa Železnova  M.Gorkio „Motina (Vasa Železnova)“ (2011) režisierius Kirilas Glušajevas.

Artimiausia galimybė pamatyti šį spektaklį, kuriame E.Gabrėnaitė atlieka pagrindinį vaidmenį bus spalio 13 d. Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr.22).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė