KTU „Tyrėjų naktis 2015“: penktadienį Kaune žaibavo (0)

KTU Tyreju naktis 2015

Tyrėjų naktis | ktu.lt nuotr.

Rugsėjo 25 d. vykusioje tradicinėje mokslo švent ėje„Tyrėjų naktys“ savo laboratorijų ir auditorijų duris atvėrė Kauno technologijos universitetas (KTU). Šiemet Universitetas kauniečius ir gausų būrį miesto svečių pakvietė net į šimtą įvairiausių renginių – nuo paskaitų ir demonstracijų laboratorijose iki filmų peržiūrų ir kūrybinių dirbtuvių.

Ypač daug susidomėjimo susilaukė KTU Elektros ir elektronikos fakultete (EEF) vykę renginiai, kurių dalyviai plūste plūdo pasižvalgyti po modernias automatikos ir elektronikos inžinerijos laboratorijas, išmėginti jėgas LED‘ų dirbtuvėlėse, pavairuoti elektromobilį ir net pasinaudoti unikalia galimybe išvysti žaibo išlydį vos kelių metrų atstumu.

„Džiaugiamės, jog kasmet jau tradiciniu tapęs renginys susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Į kai kurias paskaitas užsiregistruoti nebebuvo įmanoma net likus keletui savaičių iki renginio pradžios. Ypač pradžiugino tai, kaip aktyviai mokslo ir technologijų naujovėmis domėjosi mokyklinukai. Jie ne tik patys konstravo ir litavo įvairius komponentus bei mirksinčius suvenyrus, tačiau ir apipylė mūsų studentus ir dėstytojus gausybe tikrai įdomių klausimų.

Iš to, ką man pavyko pamatyti šiandien, galiu teigti, kad šalyje tikrai auga nauja, protinga ir technologijomis besidominti karta“, – įspūdžiais apie fakultete vykusius užsiėmimus pasidalino KTU EED dekanas prof. dr. Algimantas Valinevičius.

Tiesa, nors kai kurias fakultete vykusias atrakcijas, tokias kaip pasivažinėjimas elektromobiliu kiek sutrukdė iš rudeniško dangaus pasipylęs lietus, į gretimais esančią aukštųjų įtampų laboratoriją iš lauko sugūžėję vaikai ir mokytojai su dideliu susidomėjimu klausė fakulteto lektoriaus dr. Jono Vanago paruošto pasakojimo apie čia pat stovinčią itin galingą elektromobilių greitojo įkrovimo stotelę ir ateityje skraidysiančias elektrines susisiekimo priemones. Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Mokslas, Šventės, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė