Stiprinkime sveikatą keliaudami po Lietuvą (0)

dviraciais_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Sveikatą galime stiprinti ne tik sveikai maitindamiesi, aktyviai sportuodami, bet ir keliaudami pėsčiomis ar dviračiu po gimtąjį kraštą: miestus, miestelius, nacionalinius parkus, regioninių parkų pažintiniais takais. Vaikščiojimas, važiavimas dviračiu nekelia triukšmo, neteršia aplinkos, ugdo pusiausvyrą, ištvermę, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, mažina stresą, stiprina imunitetą, saugo nuo antsvorio ir nutukimo ir šiai veiklai nėra jokių amžiaus ribų. Lankydami gimines, iškylaudami gamtoje, poilsiaudami kartais net nenutuokiame, kad už keleto kilometrų, o galbūt ir visai šalia driekiasi pėsčiųjų ar dviračių pažintiniai takai, vandens ar žiemos sporto trasos. Pabuvę gryname ore, įveikę sveikatingumo ar pažintines trasas protą praturtinsime naujomis žiniomis, sielą – maloniais reginiais, o kūną sustiprinsime fizine veikla.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su miestų ir rajonų savivaldybių visuomenės sveikatos biurai rinko informaciją apie Lietuvos pėsčiųjų, dviračių maršrutus ir kitus fizinį aktyvumą skatinančius objektus. Informaciją pateikė net 34 savivaldybių visuomenės sveikatos biurai: Akmenės r., Alytaus m., Anykščių r., Elektrėnų, Ignalinos r., Jonavos r., Joniškio r., Kauno m., Kazlų Rūdos, Kelmės r., Kėdainių r., Klaipėdos m., Lazdijų r.,Molėtų r., Neringos, Pakruojo r., Palangos m., Panevėžio m., Panevėžio r., Pasvalio r., Plungės r., Prienų r., Rokiškio r., Šiaulių m., Šilalės r., Švenčionių r.,Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r., Vilkaviškio r., Vilniaus m., Visagino m., Zarasų r. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras susistemino gautą informaciją ir parengė informacinį leidinuką „Stiprinkime sveikatą keliaudami po Lietuvą“.

Renkant ir sisteminant duomenis apie Lietuvos pėsčiųjų, dviračių maršrutus ir kitus fizinį aktyvumą skatinančius objektus paaiškėjo, kad visuose  rajonuose, miestuose ir miesteliuose rasime įvairiausios sveikatą stiprinančios veiklos – reikia tik turėti noro, valios ir ryžto. Pavyzdžiui, Anykščiuose galite paplaukioti renovuotame 25 m. ilgio baseine. Keliaudami dviračiu ir pėsčiomis  Šventosios pažintiniu taku susipažinsite su Antano Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio vertybėmis – 20 į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytų augalų rūšių. Eidami 3,0 km ilgio  Žagarės ozo pažintiniu taku susipažinsite su ozo apsaugos ekologinėmis problemomis. Patys mažiausieji turistai keliaudami Platelių dvaro parku įgis žinių, kaip saugoti gamtą.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro parengtas leidinukas „Stiprinkime sveikatą keliaudami po Lietuvą“ nėra reklaminis leidinys. Tad informacija apie Lietuvos pėsčiųjų, dviračių maršrutus ir kitus fizinį aktyvumą skatinančius objektus pateikiama glaustai, su nuorodomis, kur rasti daugiau informacijos apie to rajono, kuriuo domitės, objektus. Ne visą visuomenės sveikatos biurų pateiktą informaciją sudėta į leidinuką. Tų trasų ir objektų, kurių aprašymų ir kitos informacijos nėra interneto svetainėse, neskelbiame, tačiau ji nebus pamiršta. Visa surinkta informacija bus saugoma ir naudojama kitoje centro veikloje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dėkoja visuomenės sveikatos biurams, padėjusiems surinkti informaciją apie fiziniam aktyvumui skirtas trasas ir objektus. O visiems, susiruošusiems keliauti į vieną ar kitą Lietuvos kraštą, linki gero, aktyvaus, sveikatą stiprinančio poilsio ir siūlo nepamiršti:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė