Klaipėdos lėlių teatre – įkvepiantis „Coliukės“ pastatymas (0)

​Spektaklis "Coliukė", skirtas vaikams nuo 3 metų | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

​Spektaklis “Coliukė”, skirtas vaikams nuo 3 metų | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Pirmąjį spalio savaitgalį (spalio 3d. ir 4d. 12val.) Klaipėdos lėlių teatras kviečia žiūrovus į nuostabios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“ premjerą. Spektaklio kūrėjai įsitikinę,  kad šis klasikinis kūrinys, pasakojamas su tradicinėmis lėlėmis marionetėmis,  taps vienu populiariausių Klaipėdos lėlių teatro pastatymų.

„Coliukę“ režisuoja Donatas Savickis, kuris praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre sukūrė nuostabią lėlių spektaklių kūdikiams trilogiją „Sapnų pasakėlės“. 

„Šįsyk norėjau atgaivinti scenoje kokią nors gražią, klasikinę savo vaikystės pasaką. Tad atsiverčiau H. K. Anderseno pasakas ir, skaitydamas jas iš naujo, sustojau ties „Coliuke“. Man ji –  vienas gražiausių, jautriausių ir labiausiai įsiminusių vaikystės kūrinių. „Coliukė“ – tai istorija apie vienatvę, gyvenimo išbandymus, laimės paieškas. Visi mes tai patiriame“,  – apie pasakos  universalumą kalbėjo režisierius D. Savickis.

Savickis spektaklius kuria drauge su savo žmona, dailininke Angelina Furmaniuk-Savickiene, šviesų dailininku Tomu Zinkumi, aktoriais Monika Mikalauskaite ir Vytautu Kairiu.

Kūrybinės spektaklio formos paieškos menininkams padiktavo klasikinę lėlių-marionečių spektaklio formą. „Coliukės trapumui išreikšti norėjosi tūrio. Taip atsirado iš modelino nulipdytos  lėlės, kurias aktoriai valdo vielutėmis“, – sakė D. Savickis.

Coliukės vaidmenį spektaklyje režisierius patikėjo lėlių teatro specialybės Klaipėdos menų akademijoje studentei Monikai Mikalauskaitei, kuri vaidino ir „Sapnų pasakėlėse“. „Coliukė man –  pirmas reikšmingas vaidmuo  ir pirmas rimtas personažas lėlių teatre, kurį tenka kurti.  Tą mažytį žmogelį scenoje reikia atgaivinti, sujungiant lėlės valdymo techniką, balsą, lėlės charakterį. Man tai labai svarbi patirtis  ir didelė atsakomybė, iššūkis“, – sakė aktorė.

Mikalauskaitės nuomone „Coliukė“ – labai reikalinga pasaka šiuolaikiniam vaikui, teigianti tikras vertybes. „Tai pasaka apie vienišumą. Man atrodo, kad dabar daugelis vaikų yra labai vieniši, nors to nepasako. Tas vienišumas yra labai skaudus ne tik vaikui, bet ir jo tėvams“, – samprotavo Coliukės vaidmens kūrėja.

„Coliukė, taip pat kaip ir daugelis mūsų, gyvena taip, kaip likimas ją neša. Daug kas nori ja pasinaudoti ir likimas jai yra nuožmus, tačiau kaip po nakties ateina rytas, taip ir šiame spektaklyje iškentėjusi likimo smūgius Coliukė atranda savo kelią į laimę. Manau, kad šis spektaklis yra įkvepiantis ir man tai yra labai svarbu. Aš manau, kad teatro paskirtis ir yra įkvėpti žiūrovus“, – papildė Moniką aktorius Vytautas Kairys, kuris spektaklyje įgarsina bei atgaivina daugumą spektaklio personažų – kuria pasaulį aplink Coliukę.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė