Atidaromi net du nauji pėsčiųjų takai (1)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Rugsėjo 27 d., sekmadienį, 16 val. Pavilnių regioniniame parke (Minsko pl. 14) atidaromas Ribiškių pėsčiųjų takas.

Šiame 6 km ilgio pėsčiųjų take galia bus susipažinti su išskirtinai kalvotu ir Lietuvai nebūdingu kraštovaizdžiu, jo kilmės istorija bei kvapą gniaužiančiomis gamtinėmis erdvėmis. Žygiui vadovaus Algimantas Jucevičius.

Minint pasaulinę turizmo dieną, bus atidaromos net du nauji pažintiniai pėsčiųjų takai Pavilnių regioniniame parke. Strielčiukų pėsčiųjų takas ir Ribiškių pėsčiųjų takas įrengi Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pastangomis.

Rugsėjo 25 d., penktadienį, 18.00 val. Pavilnių regioniniame parke, greta Rokantiškių piliavietės (S. Batoro gatve vykstant link Naujosios Vilnios) atidaromas Strielčiukų pėsčiųjų takas. Keliautojai pasirinkę šį pažintinį taką aplankys ne tik garsiąją Rokantiškių piliavietę, bet ir turės galimybę visiškai nauju būdu susipažinti su viduramžių Lietuvos istorija.

Strielčiukų tako atidarymo dienotvarkėje: klausysitės įdomių pasakojimų apie pilies gynėjus strielčiukus ir Rokantiškių piliavietės apylinkėmis keliausite kartu su viduramžių Lietuvos kariais. Dalyviams bus suteikta galimybė pakalbinti XIII a. lietuvių karius, prisiliesti prie jų šarvų ir ginkluotės, kartu nusifotografuoti, paklausyti senovės Baltų dainų, artimiau susipažinti su išskirtine Rokantiškių pilies istorija bei pasigrožėti nuostabia Pavilnių regioninio parko gamta. Renginio metu dalyviai stebės lankininkų pasirodymą, o po jo galės patys išbandyti savo jėgas šaudant iš lanko į taikinį. Žygiui Strielčiukų pėsčiųjų trasa vadovaus patyręs keliautojas ir senųjų baltiškųjų tradicijų puoselėtojas – Tadas Šidiškis. Senovės Baltų dainas atliks ansamblis „Obelija“, o baltų karių istoriją atvaizduos gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“.

Visi renginiai nemokami.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė