Seimas neleido visuomeniniams komitetams dalyvauti Seimo rinkimuose (11)

V.A.Matulevičius |asmeninė nuotr.

V.A. Matulevičius |asmeninė nuotr.

Ketvirtadienio posėdyje Seimas atmetė Seimo nario Vytauto Antano Matulevičiaus pateiktą Seimo rinkimų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo buvo siūloma suteikti teisę visuomeniniams rinkimų komitetams dalyvauti Seimo rinkimuose ir kelti savo kandidatus tiek vienmandatėse, tiek ir daugiamandatėje rinkimų apygardose.

Priėmus siūlomą pataisą, rinkimų komitetai būtų įgiję iš esmės tas pačias teises kaip ir politinės partijos,nes jiems būtų suteikta galimybė kelti kandidatų sąrašus Seimo rinkimuose. Tačiau tai akivaizdžiai neįėjo į parlamentinių partijų planus. Gavusios pamoką per savivaldos rinkimus, kuriuose visuomenininkai atėmė iš partijų dalį vietų savivaldybių tarybose ir net mero postų, partijos nusprendė nebežaisti demokratija ir ryžtingai užkirto kelią įstatymo projektui.

Priminsime, kad po Konstitucinio Teismo nutarimo rinkimų komitetų dalyvavimas jau buvo įteisintas ne tik savivaldos, bet ir Europos Parlamento rinkimuose. Taigi, tebuvo likę komitetams atverti kelią į Seimą, tačiau šis žingsnis būtų palietęs monopolinę partijų teisę – kelti savo kandidatų sąrašus daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Ši išskirtinė teisė suteikia partijų nariams galimybę būti išrinktiems į Seimą net ir tuomet, kai jie pralaimi rinkimus vienmandatėse rinkimų apygardose arba pastarosiose apskritai nekelia savo kandidatūrų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė