Lietuva pasirengusi padėti Rytų Ukrainos regionams (1)

ukraina-016-K100 L.Tautkuvienes nuotr.

L.Tautkuvienės nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) ir ambasados Ukrainoje atstovai rugsėjo 23-25 dienomis lankėsi Rytų Ukrainoje, Luhansko srityje, kur dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) projektų koordinatoriaus biuro surengtoje konferencijoje „Atkūrimas dialogo keliu“.

Renginyje Ukrainos centrinės, vietos valdžios, visuomenės ir tarptautinės bendrijos atstovai svarstė aktualius socialinius, ekonominius, humanitarinius iššūkius, su kuriais susiduria nuo Rusijos karinės agresijos nukentėjusi Luhansko sritis.

Lietuvos URM ir nevyriausybinių organizacijų atstovai taip pat susitiko su Luhansko srities civilinės-karinės administracijos vadovu Georgijumi Tuka, su kuriuo aptarė galimą Lietuvos humanitarinę paramą ir vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus Luhansko srities atkūrimui.

G. Tuka pabrėžė, kad labai vertina Lietuvos paramą Ukrainai. Pasak jo, greta humanitarinės pagalbos ypač svarbu skatinti Luhansko srities ir Europos Sąjungos jaunimo mainus. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis pažymėjo, kad ES turėtų tapti labiau matoma Donbase tam, kad vietos žmonės pajustų praktinę bendradarbiavimo su Europa nauda, o ES šalys, įskaitant Lietuvą, galėtų imtis bendrų konkrečių infrastruktūros atstatymo projektų. Ambasadoriaus teigimu, šiam tikslui reikia vienyti valstybės institucijų ir visuomenės pajėgas.

Lietuvos atstovai kartu su Ukrainos savanoriais taip pat lankėsi nuo karo veiksmų itin nukentėjusiuose Luhansko srities rajonuose.

Lietuva teikia Ukrainai humanitarinę pagalba ir vykdo vystomojo bendradarbiavimo projektus įvairiuose regionuose. Bendra Lietuvos valstybės institucijų parama Ukrainai 2014-2015 m. sudaro apie 2,5 milijonų eurų. Papildomą ženklią paramą teikia Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, savanoriai ir privatūs asmenys.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    Dėl Dievo meilės: Lietuva jau remia teroristus ? Žaibiškas apsisukimas 180 ‘ laipsniu ? Tikrai gerai ausys įtemptos komandoms 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė