Tarptautinio forumo akiratyje – mokslo ir verslo bendradarbiavimas (0)

Sutartis.bendradarbiavimas.VGTU nuotr

VGTU nuotr.

Rugsėjo 24–25 d. Vilniuje ir Kaune vyks forumas „Developing Talents for Innovation-based Economies” („Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“), kurio pagrindinė tema – verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), kaip šio renginio partneris, orientuosis į mokslo žinių pavertimą ekonomiškai naudingu produktu ir moderuos pranešimus tema „Turning Knowledge into Economic Sustainability“.

Nors apie verslo ir mokslo partnerystę pastaruoju metu kalbama itin dažnai, VGTU Mokslo prorektoriaus prof. habil. dr. Antano Čenio nuomone, šioje srityje pakanka nesusikalbėjimo tarp įvairių šio proceso dalyvių. „Nors universitetai yra teoriškai skatinami bendradarbiauti su verslu, praktikoje tokios aukštųjų mokyklų pastangos yra ne visada pakankamai įvertinamos – universitetų pasiekimai vis dar daugiau matuojami atsižvelgiant į akademinius ir „tikrojo“ mokslo rezultatus, o reali visuomenei ir šalies ekonomikai sukuriama vertė pastebima anaiptol ne visada “, – sako VGTU Mokslo prorektorius, atkreipdamas dėmesį į problemas, kurias reikia analizuoti forumo diskusijų metu.

Forumą organizuoja Europos Komisija (EK) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Jame dalyvaus „Mobile Angels“ kompanijos įkūrėjas Sergejus Cymbalas (Sergey Cymbal), ES Regionų komiteto prezidentas Markusas Markulas (Markkus Markkul), VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė, VGTU Mokslo prorektorius Antanas Čenys, „Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos ekspertas Arūnas Mark, vyriausioji Čalmerso technologijų universiteto (Švedija) prezidento patarėja profesorė Karin Markides ir daugelis kitų.

Tarp pranešėjų pasisakys ir „Bentley System Solutions“ direktorius Timas Tukanenas (Timo Tuukkanenas). Jis kalbės apie gerus tarptautinio verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžius iš kurių vienas – VGTU ir „Bentley Systems“ kooperacija dėl „BIM akademijos“ (angl. Building Information Modelling) įsteigimo universitete. VGTU koordinuoja šios akademijos veiklą Baltijos šalyse.

Mokslo ir verslo institucijų dėmesys bei gausus abiejų sričių atstovų dalyvių skaičius rodo bendradarbiavimo temos aktualumą, reikšmę ir poreikį šią praktiką plėtoti.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė