ETNOketvirtadienis (0)

Skudučiai. Nuotrauka iš VEKC archyvo.

Skudučiai. Nuotrauka iš VEKC archyvo.

„ETNOketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą bei tęsimą ir parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNOketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, kino filmų apie etninę kultūrą peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, geriant lietuviškų žolelių arbatą, bus dainuojamos liaudies dainos, grojama tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgamos riešines, vyjamos juostos, gaminami kalėdiniai žaisliukai ir Užgavėnių kauksės, marginami velykiniai kiaušiniai, žiūrimi filmai apie etninę kultūrą, klausomasi paskaitų ir įvairiausių pasakojimų.

Šiais užsiėmimais siekiama priartinti tradicinę kultūrą prie visų, norinčių ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalyti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.

Artimiausias užsiėmimas 2015 m. spalio 24 d. 18 val. Bus gaminami nesudėtingi liaudiški instrumentais (šiaudinės birbynės, skudučiai) ir drauge muzikuojama.

Dalyviai laukiami Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34). Priemonių instrumentų gamybai bus parūpinta.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. paštu: sandra@etno.lt arba tel.  8 5 279 1287.

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

 

Kategorijos: Etninės kultūros paveldas, Gyvoji tradicija, Kultūra, Naujienos, Naujienos, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė