Maskvoje paminėtos M. K. Čiurlionio 140-osios gimimo metinės (0)

M.K.Čiurlionis

Mykalojus Konstantinas Čiurlionis

Lietuvos ambasada Rusijoje ir Puškino muziejus rugsėjo 21 dieną Valstybinio Aleksandro Puškino muziejaus salėje gausiai susirinkusiai publikai pristatė ypatingą renginį – koncertą, skirtą 140-osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinėms.

Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino didžiojoje muziejaus salėje susirinkus Rusijos valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovus, užsienio šalių ambasadų Maskvoje vadovus ir diplomatus, lietuvių bendruomenės Rusijoje atstovus, kultūros veikėjus ir kitus ambasados draugus bei pristatė koncertinę programą, skirtą ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikusio kompozitoriaus, dailininko, rašytojo ir filosofo – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – muzikiniam palikimui.

R. Motuzas pažymėjo, kad M. K. Čiurlionis yra unikalus ir universalus kūrėjas. Jis priklauso ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio kultūrai. Pasak ambasadoriaus, M. K. Čiurlionio studijos Varšuvoje, Leipcige, parodos ir koncertai Sankt Peterburge, kelionės po Prahą, Drezdeną, Niurnbergą, Miuncheną, Vieną, Kaukazą – visa tai paliko pėdsaką jo asmenybėje, subrandino kaip menininką ir atsispindi jo kūryboje. Šiandien daugelyje pasaulio valstybių, net Japonijoje, turime daug Čiurlionio kūrybos tyrinėtojų, propaguotojų ir gerbėjų, kalbėjo R. Motuzas.

Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad XX a. pradžioje M. K. Čiurlionis atvyko į Sankt Peterburgą, kur jo fortepijoniniai kūriniai skambėjo įvairiuose koncertuose kartu su Aleksandro Skriabino, Sergejaus Rachmaninovo ir kitų žymiausių kompozitorių muzika. Taigi, Sankt Peterburgas yra pirmoji vieta, kurioje Čiurlionis sulaukė pripažinimo.

R. Motuzas susirinkusiems pranešė, kad neseniai jam lankantis Sankt Peterburge su valdžios atstovais sutarta, kad 2016-ais metais Ermitaže bus rengiama originalių M. K. Čiurlionio kūrybos darbų, kurie saugomi menininko vardo dailės muziejuje Kaune, paroda. Ermitažas yra nusprendęs kitus, 2016 metus, pavadinti Čiurlionio metais.

Koncertinę programą „Jūra miške“ improvizacijos stiliumi atliko iškilūs Lietuvos menininkai – pianistas Petras Geniušas ir saksofonistas Liudas Mockūnas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė