Juodkrantėje vyks K.Donelaičio kūrybos pristatymas pagal M.L.Rėzą (0)

Rezos kurybos vakaras JuodkrantejeRugsėjo 26 d., šeštadienį, 16.00 val.  Juodkrantės Evangelikų liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56, Juodkrantė) vyks Martyno Liudviko Rėzos Raštų IV tomo „Kristijono Donelaičio kūrybos publikavimas“ pristatymas.

Šis tomas skirtas lietuvių literatūros pradininko, Tolminkiemio kunigo Kristijono Donelaičio (1714-1780) kūrinių pirmiesiems leidimams. Šiame tome Donelaičio kūriniai skelbiami tokie, kokius iš poeto rankraščio visuomenei pateikė Rėza. Po parengėjo mirties jie publikuojami pirmą kartą.

Praėjus beveik trims dešimtmečiams po Donelaičio mirties, jo kūrybinis palikimas pateko profesoriui Rėzai. Jis išstudijavo rankraščius ir daugiau kaip 10 metų rengė juos spaudai.

1818 m Karaliaučiuje išspausdinta Donelaičio poema „Metai“ su parengėjo vertimu į vokiečių kalbą ir pirmąja poeto biografija bei kurybos analize. 1824 m. taip pat Karaliaučiuje išleistos Donelaičio pasakėčios. Taip pat iš užmaršties ar net pražūties išgelbėti didžiojo lietuvių literatūros klasiko kūriniai ir padėtas kertinis akmuo donelaitikos tyrimams.

Renginyje dalyvaus: M. L. Rėzos kūrybos bei veiklos tyrinėtoja, Raštų rengėja; literatūros istorikė ir tekstologė  dr. Liucija Citavičiūtė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas); Rytų Prūsijos ir Prūsų Lietuvos kultūros istorijos ir identiteto, Kuršių nerijos daugiakultūrinės istorijos tyrinėtoja istorikė  doc. dr. Nijolė Strakauskaitė (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas); Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, poetas Antanas A. Jonynas.

Renginiui vadovaus kalbininkė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė (Lietuvių kalbos institutas).

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė