Prezidentė susitiks su Europos Komisijos vicepirmininke F. Mogerini (0)

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime.

Prezidentė D.Grybauskaitė ir Europos Komisijos vicepirmininkė F.Mogerini | lrp.lt nuotr.

Šiandien, rugsėjo 21 d., 8 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su ES vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos vicepirmininke Federika Mogerini. Tai – pirmasis šios pareigūnės vizitas Lietuvoje.

Europai susiduriant su pabėgėlių krize, Prezidentė su vyriausiąja įgaliotine aptars šios problemos sprendimo būdus, taip pat Lietuvos galimybes ir pasiruošimą priimti pabėgėlius.

Prezidentė su Federika Mogerini kalbės ir apie padėtį Ukrainoje. Nors situacija šios šalies Rytuose stabilizavosi, Minsko susitarimai vis dar nėra įgyvendinami pilna apimtimi. Ukrainai ir toliau reikalinga visokeriopa ES parama. Susitikime bus kalbama apie Rytų partnerystės ateitį bei galimybes suteikti Ukrainai ir Gruzijai bevizį režimą nuo kitų metų pradžios. Susitikime taip pat bus aptarti ES ir Rusijos santykiai.

Dar viena svarbi tema, kurią aptars Prezidentė ir ES vyriausioji įgaliotinė – vieningas ES atsakas į Rusijos skleidžiamą dezinformaciją. Lietuva yra viena iš ES šalių iniciatorių, kuri pasiūlė sukurti ES strateginės komunikacijos komandą. Joje dirbantys ekspertai padės ginti Europos informacinę erdvę ir kovoti su agresyvia propaganda.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė