Labanoro regioniniame parke atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas (video) (3)

Apžvalgos bokštas Labanoro regioniniame parke | vstt.lt nuotr.

Apžvalgos bokštas Labanoro regioniniame parke | vstt.lt nuotr.

Rugsėjo 22 d. atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas saugomose teritorijose. Jis iškilo Labanoro regioniniame parke, šalia Mindūnų. Apžvalgos bokšto aukštis – 36 metrai.

Nuo bokšto viršaus atsiveria vaizdas į Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius, matosi puiki panorama į Siesarties ežerą su salomis ir garsiąją Labanoro girią.

Didžiausias Lietuvoje Labanoro regioninis parkas apima Šventosios ir Žeimenos upių takoskyrą, miškai užima apie keturis penktadalius viso parko teritorijos. Kartu jie sudaro vientisą miškų masyvą, kuris vadinamas Labanoro giria. Tai viena didžiausių Lietuvos girių, o kartu ir vertingiausias parko turtas.

Atvykę į Labanoro regioninį parką, lankytojai savo kelionę turėtų pradėti nuo lankytojų centro Labanoro gyvenvietėje, kur ras daug informacijos apie šio krašto gamtos ir kultūros paveldo objektus, lankytinas vietas. Paskui vertėtų pražygiuoti Labanoro girios pažintiniu taku, tuomet aplankyti Mindūnų žvejybos ir medžioklės muziejus ir šalia esantį naują apžvalgos bokštą.

boksto-vieta-zemel-4335-s300x225

Bokšto vieta

Statant Labanoro regioninio parko bokštą, buvo siekiama, kad lankytojai pamatytų kraštovaizdžio įvairovę, kad  susipažintų su šio regioninio parko vertybėmis – Lakajų ežerynu ir senąją Labanoro giria, Vaizdas į kraštovaizdį atsiveria tarsi nuo devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti šią įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laipteliais.

Įdomus naujo apžvalgos bokšto architektūrinis sprendimas, primenantis liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Šalia bokšto – lauko baldai, dviračių stovai, informacinis stendas. Tačiau automobilius prašoma palikti toliau ir paėjėti kelis šimtus metrų iki bokšto. Regioniniuose ir nacionaliniuose parkuose žmonės kviečiami keliauti pėsčiomis ir lėtai, apsidairant aplinkui, stebint gamtą.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. Projektą vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracija ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.I

labanoro_apzvalgos_bokstas_moletai.lt_nuotr

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas | moletai.lt nuotr.

Labonoro regioninio parko apžvalgos bokšto atidarymo renginys prasidės rugsėjo 22 d. 13 val. lankytojų centre Labonore, o 14 val. laukiame prie naujo apžvalgos bokšto Mindūnuose. Vėliau – 16 val. žygis Labanoro pažintiniu gamtos taku.

Bokštas įrengtas šalia Mindūnų kempingo, GPS: (599252, 6121575 (LKS) 55.219713, 25.559873 (WGS) 55° 13′ 10.97″, 25° 33′ 35.54″ (WGS). Ties krašto keliu Molėtai – Kaltanėnai – Ignalina ir Muziejaus g. sankryža, Mindūnuose (Molėtų r.) pastatyti du kelio ženklai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. žara:

  Gražu, įdomu, tik … už kokius pinigus? Dar giliau klimpsime į skolas…
  Ar jau visų mokyklų langai pakeisti? Ten tualetiniui popieriui neužtenka…

  • Juozas:

   reikėtų mąstyti kiek plačiau. Į Anykščių Lajų taką susirenka tokios minios žiūrovų ( ir ne vien iš Lietuvos) , kad uždėjus nedidelį mokestį viskas greitai su kaupu atsipirks. Lenkai ar estai iš tokio turizmo daro didelius pinigus. Taigi reikia mokytis, o ne dejuouoti.

 2. Vaitas:

  Įstabi vieta, įstabus aukštis, įstabi diena primena, jog rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena. „Ir visi, kas prie SAULĖS“ epinis eilėraštis Baltų vienybei – Didžiajai pergalei Saulės mūšyje

  Vėl rugsėjis
  nudažė šermukšnį…
  Mūšoje duburiai
  sunerimo!
  Jie neleidžia užmiršt
  Įsirėžusio brūkšnio
  Nuo „KADAISE”,
  nuo SAULĖS
  Ligi mūsų dienų,
  Ligi tavo ir mano
  likimų!

  Kai savęs pažinimo pritrūksta,
  Laiko tyruos praradus tvirtumą,
  Užsimerk ir pajusk,
  Kaip virš baltiško rūko,
  Spinduliais apkraštuota,
  Lietuvos praeitis
  Užu teisę būt Lietuva grumias!

  Mums tereikia tik būti teisingais
  Susikaupt ir mintis išvaduoti,
  Kad Pamūšio žemė
  Atsidustų aidingai:
  „Mindaugai!
  Viestartai!
  Vykintai!
  Skomantai!
  Rušky ir Kinteni!
  Tautvilai!
  Eivydai!
  Irgi Lengveni!
  Ir visi, kas prie SAULĖS
  Užu Lietuvą stojot,
  Jūs tautos atminty nepradingot!

  Tartum ašmenys žvilga tikrovė,
  Praeitis jau į aitrį pavirtus…
  Bet bandykim išgirst,
  Kaip Mūšon įsibridęs
  Įsiręžęs prieš srovę,
  Linksmai nusižvengia,
  Saulės mūšio išvargintas žirgas!

  Baltų mįslės į dabartį verias,
  Skaitom ženklus Burniškių žynio,
  ir išmokom girdėt,
  Kaip į Pamūšio žarą
  Baltų stygai suskambus,
  Išsiilgę tiesos,
  Renkas žodžiai, gelmes atrakinę!

  Kai šermukšniuose degantis skaistis
  Dabartim inkrustuos laiko rimtį,
  Išdidžioj tiesoje
  Prie KADAISE sugrįžę,
  Skelbsim prigimtą teisę
  Kaip SAVE SAVIMI pavadint.
  Poetė Birutė Lengvenienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė