Labanoro regioniniame parke atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas (video) (3)

Apžvalgos bokštas Labanoro regioniniame parke | vstt.lt nuotr.

Apžvalgos bokštas Labanoro regioniniame parke | vstt.lt nuotr.

Rugsėjo 22 d. atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas saugomose teritorijose. Jis iškilo Labanoro regioniniame parke, šalia Mindūnų. Apžvalgos bokšto aukštis – 36 metrai.

Nuo bokšto viršaus atsiveria vaizdas į Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius, matosi puiki panorama į Siesarties ežerą su salomis ir garsiąją Labanoro girią.

Didžiausias Lietuvoje Labanoro regioninis parkas apima Šventosios ir Žeimenos upių takoskyrą, miškai užima apie keturis penktadalius viso parko teritorijos. Kartu jie sudaro vientisą miškų masyvą, kuris vadinamas Labanoro giria. Tai viena didžiausių Lietuvos girių, o kartu ir vertingiausias parko turtas.

Atvykę į Labanoro regioninį parką, lankytojai savo kelionę turėtų pradėti nuo lankytojų centro Labanoro gyvenvietėje, kur ras daug informacijos apie šio krašto gamtos ir kultūros paveldo objektus, lankytinas vietas. Paskui vertėtų pražygiuoti Labanoro girios pažintiniu taku, tuomet aplankyti Mindūnų žvejybos ir medžioklės muziejus ir šalia esantį naują apžvalgos bokštą.

boksto-vieta-zemel-4335-s300x225

Bokšto vieta

Statant Labanoro regioninio parko bokštą, buvo siekiama, kad lankytojai pamatytų kraštovaizdžio įvairovę, kad  susipažintų su šio regioninio parko vertybėmis – Lakajų ežerynu ir senąją Labanoro giria, Vaizdas į kraštovaizdį atsiveria tarsi nuo devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti šią įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laipteliais.

Įdomus naujo apžvalgos bokšto architektūrinis sprendimas, primenantis liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Šalia bokšto – lauko baldai, dviračių stovai, informacinis stendas. Tačiau automobilius prašoma palikti toliau ir paėjėti kelis šimtus metrų iki bokšto. Regioniniuose ir nacionaliniuose parkuose žmonės kviečiami keliauti pėsčiomis ir lėtai, apsidairant aplinkui, stebint gamtą.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. Projektą vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracija ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.I

labanoro_apzvalgos_bokstas_moletai.lt_nuotr

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas | moletai.lt nuotr.

Labonoro regioninio parko apžvalgos bokšto atidarymo renginys prasidės rugsėjo 22 d. 13 val. lankytojų centre Labonore, o 14 val. laukiame prie naujo apžvalgos bokšto Mindūnuose. Vėliau – 16 val. žygis Labanoro pažintiniu gamtos taku.

Bokštas įrengtas šalia Mindūnų kempingo, GPS: (599252, 6121575 (LKS) 55.219713, 25.559873 (WGS) 55° 13′ 10.97″, 25° 33′ 35.54″ (WGS). Ties krašto keliu Molėtai – Kaltanėnai – Ignalina ir Muziejaus g. sankryža, Mindūnuose (Molėtų r.) pastatyti du kelio ženklai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė