Į talką kviečiami Sūduvos ir Dzūkijos mylėtojai (0)

plunge.lt nuotr.

Jaunimas kviečiamas kurti Dzūkijos ir Sūduvos regionų temomis | plunge.lt nuotr.

Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinis padalinys su partneriu (Aleksandro Stulginskio universitetu – ASU) vykdo Lietuvos regionų metams skirtą projektą „Akademinio jaunimo ir mokinių etnokultūrinės savimonės stiprinimas per Suvalkijos / Sūduvos ir Dzūkijos / Dainavos regionų etninės kultūros pažinimą“.

Juo siekiama ugdyti meilę Lietuvai, Sūduvai ir Dzūkijai, savo tėviškei, stiprinti jaunosios kartos ryšį su savo bendruomenėmis, giliau pažinti šių etnografinių regionų ir lietuvių tautos tradicijas. Iškilus masinės nevaldomos imigracijos į Europos šalis pavojui, o emigracijos mąstams iš Lietuvos nemažėjant, tai yra ypač aktualu. Dzūkijos ir Sūduvos mokyklos bei kitos su jaunimu dirbančios šių regionų institucijos kviečiamos dalyvauti projekte. Dalyviai galės:

  • apklausti (elektroniniu būdu) šeštų ir vienuoliktos – dvyliktos klasių mokinių grupę atskleidžiant jų santykį su etnokultūrinėmis tradicijomis. Klausimyną projekto vykdytojai atsiųs.
  • suburti mokinių komandą, kuri pasirengs šventei-konkursui etninės kultūros tradicijų tema ir „proto mūšiui“ ASU lapkričio mėnesio pabaigoje. Komandą galės sudaryti mokiniai iš vienos arba įvairių savivaldybės mokyklų. Apie konkurso sąlygas pareiškusiems norą dalyvauti bus praneštos detalesnės žinios, prireikus jiems bus suteikta metodinė pagalba.
  • sukurti arba panaudoti mokykloje ar vaikų kolektyve jau sukurtą kūrinį lietuvių etninės kultūros tema. Tai gali būti daina, šokis, teksto gimtąja tarme deklamavimas, spektaklio elementas, kompozicija, tautinių drabužių pristatymas, tautodailės kūrinys (kūriniai), kulinarinis paveldas, kino siužetas, skaidrių filmas ir kt., pageidautina su Sūduvos arba Dzūkijos elementais. Į mokinių ir studentų konkursą ASU gali būti pristatytas ne pats kūrinys, o jo vaizdo / garso įrašas. Padėti filmuoti arba fotografuoti gali projekto rengėjai.
  • dalyvauti ASU konferencijoje-seminare 2016 m. balandžio mėn., kuris bus skirtas projektui apibendrinti ir aktualioms Lietuvos regionų bei visos tautos etninės kultūros problemoms aptarti.

Dalyvaudami projekte, mokiniai turės galimybę bendrauti su Aleksandro Stulginskio universiteto studentais, pageidaujantys gaus išsamių žinių apie universiteto veiklą ir studijas jame. Jie galės dalyvauti tęstinėse Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio projekto veiklose saugant bei propaguojant tradicines mūsų tautos  kultūros vertybes.

Visi, kuriuos domina ši veikla, kviečiami kreiptis į projekto vadovą, Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio pirmininką doc. Romualdą Povilaitį (tel.: 868843356; el.p.: romualdas.povilaitis@gmail.com).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė