D. Grybauskaitė susitiko su F. Mogerini (1)

mogerini-ir-grybauskaite-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-4

Dalia Grybauskaitė priima Federiką Mogerini | lrp.lt, R, Dačkaus nuotr.

Rugsėjo 21 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ES vyriausiąja įgaliotine užsienio ir saugumo politikai Federika Mogerini (Federica Mogherini). Susitikime kalbėta kaip kovoti su Europai kylančiais išoriniais iššūkiais, aptarta saugumo padėtis regione, pabėgėlių krizė, – praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

„Šiandien Europai kaip niekada reikalinga vienybė. Situacija Ukrainoje vis dar įtempta, Rusija tebedemonstruoja karinę galią regione, o į Europą plūsta masinis pabėgėlių srautas. Reikalingas vieningas ir solidarus visos ES atsakas“, – sakė Prezidentė.

mogerini-ir-grybauskaite-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-1

Dalia Grybauskaitė priima Federiką Mogerini | lrp.lt, R, Dačkaus nuotr.

Prieš neeilinę EVT, kuri šaukiama skubos tvarka šį trečiadienį, šalies vadovė su F.Mogherini aptarė pabėgėlių krizę. Prezidentės teigimu, esame pasirengę solidariai ir geranoriškai priimti pabėgėlius, tačiau nepritariame privalomam ir nuolatiniam kvotų paskirstymo mechanizmui.

Pasak Prezidentės, vien tik pasidalindama 120 tūkstančių pabėgėlių ES krizės neišspręs. Būtina rasti sprendimus kaip apsaugoti ES išorės sieną ir efektyviai suvaldyti migracijos srautus. Masinis pabėgėlių antplūdis tapo  nekontroliuojamu stichiniu procesu, todėl reikalingos priemonės, kurios padėtų šalinti šios krizės priežastis.

mogerini-ir-grybauskaite-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-2

Dalia Grybauskaitė priima Federiką Mogerini | lrp.lt, R, Dačkaus nuotr.

Šalies vadovės teigimu, pakitusi geopolitinė situacija reikalauja atidžiai peržiūrėti ir atnaujinti ES saugumo strategiją, kurioje būtų numatytas atsakas ir į hibridinio karo grėsmes bei priešišką propagandą. Pirmąjį šio dokumento, kuris atitiktų realius saugumo iššūkius ir geopolitinius pokyčius, projektą Europos Išorės Veiksmų Tarnyba turi parengti dar šį rudenį.

Pasak Prezidentės, kova su priešiška propaganda, apie Europą skleidžiamu melu ir bandymais diskredituoti europietiškas vertybes šiuo metu yra tarp svarbiausių ES saugumo prioritetų. Lietuvos ir kitų ES narių iniciatyva Komisija parengė Strateginės komunikacijos planą, kurio tikslas ugdyti ES piliečių sąmoningumą ir atsparumą propagandai, didinti ES gebėjimus efektyviai reaguoti į dezinformaciją ir stiprinti nepriklausomą žiniasklaidą.

mogerini-ir-grybauskaite-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-3

Dalia Grybauskaitė priima Federiką Mogerini | lrp.lt, R, Dačkaus nuotr.

Šalies vadovės teigimu, taip pat labai svarbu įgyvendinti Rygos viršūnių susitikimo įsipareigojimus – iki šių metų pabaigos suteikti Gruzijai ir Ukrainai bevizį režimą ES, užtikrinti, kad ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutartis įsigaliotų jau nuo kitų metų pradžios, toliau išlaikyti griežtą Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė