Specialiųjų tyrimų tarnybos: neskaidrus vaikų priėmimas į darželius – problema ne vienoje savivaldybėje (0)

laukodarzelis.lt nuotr.

Vaikų darželis | laukodarzelis.lt nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT): neskaidrus vaikų priėmimas į darželius – problema ne vienoje savivaldybėje. STT korupcijos prevencijos specialistai išanalizavo, kaip organizuojamas vaikų priėmimas į Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų ir rajonų, Vilniaus ir Panevėžio rajonų darželius.

STT pareigūnai nustatė, kad Panevėžio ir Klaipėdos (išskyrus Gargždų miestą) rajonų savivaldybės iš viso nėra sukūrusios centralizuotos vaikų priėmimo į darželius tvarkos ir duomenų bazės. Dėl priėmimo į šių rajonų darželius tiesiogiai kreipiamasi į darželio vadovą. Tokia tvarka neabejotinai didina korupcijos atsiradimo riziką.

Taip pat nustatyta, kad net ir tose savivaldybėse, kuriose šios duomenų bazės sukurtos, neužtikrinamas skaidrus ir nešališkas vaikų priėmimas į darželius, pavyzdžiui, neužkertama galimybė savivaldybės ir darželių darbuotojams keisti duomenų bazių duomenis, kurie yra pagrindiniai kriterijai skirstant vaikus į darželius – prašymo registravimo datą, numerį, prioritetus.

Atlikę antikorupcinį vertinimą, STT paprašė savivaldybių per tris mėnesius pranešti, kaip bus šalinami korupciją didinantys veiksniai.

Panašaus pobūdžio problemas STT specialistai šių metų pradžioje nustatė ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Tačiau atsižvelgiant į STT rekomendacijas, nuo š. m. spalio 1 d. bus keičiama priėmimo į darželius tvarka, siekiant užtikrinti jos skaidrumą. Vaikai į ugdymo įstaigas Vilniaus mieste bus skirstomi, atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo terminą ir vaiko amžių, t.y. vaiko gimimo datą. Šie duomenys nekeičiami, bet jei ir keičiami, šiuos pakeitimus lemia ne savivaldybės tarnautojų atlikti veiksmai, ir tai mažina korupcijos riziką skirstant vaikus į ugdymo įstaigas.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė