Naujas sankryžų ženklinimas Vilniuje pasiteisino (0)

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Praėjo daugiau kaip keletas savaičių, kai Vilniuje taikomos papildomos saugaus eismo priemonės – sankryžos ženklinamos geltonomis linijomis ir informaciniais ženklais, įspėjančiais vairuotojus neblokuoti sankryžos. Nuo rugsėjo 1-osios sostinėje taip buvo pažymėtos septynios sankryžos, kuriose dažniausiai pažeidinėtos Kelių eismo taisyklės, sudarant spūstis. Pagrindinis tikslas, kurio siekiama – ne tik pagerinti eismo srauto pralaidumą probleminėse Vilniaus sankryžose, bet ir skatinti kultūringą vairavimą mieste.

„Galime pasidžiaugti, kad vairuotojai tampa tolerantiškesni ir atidesni vieni kitiems – matydami kliūtį už sankryžos jie stengiasi į ją nebevažiuoti ir neužkirsti kelio kita kryptimi važiuojantiems vairuotojams“, – pastebi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ l. e. p. direktorė Modesta Gusarovienė.

Nors Kelių eismo taisyklės ir iki tol draudė įvažiuoti į važiuojamųjų dalių sankirtą, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, pasitaiko ignoruojančių šią taisyklę, net ir atkreipus dėmesį specialiu ženklinimu. Toks pažeidimas ne tik sukelia nepatogumų kitiems vairuotojams, bet ir gresia bauda pažeidėjui – nuo 28 iki 86 eurų.

Specialaus sankryžų ženklinimo praktika taikoma ir kitų šalių didmiesčiuose, kur dėl blokuojamų sankryžų susidaro spūstys, tačiau pastebima, kad efektyviausia eismo srauto reguliavimo priemonė – pagarba vieni kitiems.

„Visų eismo dalyvių – tiek automobilių ir viešojo transporto vairuotojų, tiek pėsčiųjų ir dviratininkų kultūringas elgesys ir abipusė pagarba užtikrina sklandų judėjimą miesto gatvėmis. Piktybiškas ir savanaudiškas elgesys, kai bandoma žūtbūt praskrieti sankryžą, kelia ne tik nepasitenkinimą, bet ir sudaro spūstis. Pagarba vienas kitam nieko nekainuoja, tačiau taupo laiką ir padeda judėti mieste sklandžiau“, – sako M. Gusarovienė.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, artimiausiu metu bus paženklintos dar 7 Vilniaus sankryžos, kuriose siekiama pagerinti eismo pralaidumą: Geležinio Vilko g. ir Ukmergės g. sankryža; Žygimantų g. ir Vilniaus g. sankryža; Justiniškių g. ir Rygos g. sankryža; Rygos g. ir Taikos g. sankryža; Kalvarijų g., Žvejų g. ir Upės g. sankryža; T. Narbuto g. ir Saltoniškių g. sankryža; Kareivių ir Verkių g. sankryža.

Pažymėtina, kad kai kurių gatvių pralaidumas jau dabar viršija jų teorines galimybes. Jose eismo situacija pagerėtų, atlikus gatvių infrastruktūros pakeitimus. Geresnių rezultatų tikimasi, pasibaigus Vakarinio aplinkkelio trečiojo etapo statybos darbams, kai bus atvertos šiuo metu itin apkrautos Vilniaus miesto gatvės – Laisvės prospektas, Ukmergės ir kitos gatvės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė