Užsidegs rudens lygiadienį pasitinkantys ugnies ženklai (0)

rudens lygiadienio plakatas_liaudieskulturos zur. arch.

Žurnalo „Liaudies kultūra“ arch. nuotr.

Rugsėjo 19 d. 20 val. jau vienuoliktą kartą Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto, užsidegs rudens lygiadienį pasitinkantys Vilniaus moksleivių ir studentų įžiebti ugnies ženklai, menantys mūsų istoriją ir mitologiją. Šių metų renginyje prisiminsime mūsų mitologijos deivę Žvėrūną-Medeiną.

Dviem skirtingais vardais vadinama ir dažnai dvilypė deivė Žvėrūna-Medeina yra žvėrių ir miškų valdovė, medžiotoja su kurtais-vilkais. Ji vieniša, mergaujanti, atsisakiusi vedybų, bet geismų persekiojama ir išsiilgusi vedybinio gyvenimo. Ši deivė – gražiai pasipuošusi mergina arba vilkė, kuri vadovauja vilkų rujai ir kartu su jais, lakstydama po miškus bei laukus, puola, plėšia, griebia, kas jai patinka. Jos šaukliai ir palydovai – kiškiai, o ją vadina ir „Zuikių dievu“, kuriam, pagal Ypatijaus metraštį, aukojo ir karalius Mindaugas. Žvėrūna-Medeina reiškiasi ir ornitomorfiniu lakštingalos pavidalu.

Šį renginį, vadovaujami savo mokytojų, dėstytojų, kasmet kuria Vilniaus miesto moksleiviai ir studentai (400-500 jaunuolių). Šiemet jie Neries krantinėse iš žvakių sukomponuos dailininkės Julijos Ikamaitės sukurtus baltiškuosius ženklus, skirtus baltų mitologijos deivei Žvėrūnai-Medeinai. Renginio muzikinę kompoziciją kuria kompozitoriai Gediminas Žilys ir Dominykas Digimas.

Šiųmetinė naujiena – kiekvienas gali tapti šventės dalimi!

Rengėjai kviečia registruotis visus norinčius plaukti šviečiančiomis žibintais dabintomis baidarėmis Neries upe renginio metu. Registracija čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Mes baltai, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė