Romuva kviečia gilinti žinias apie baltiškas apeigas (6)

brkm-dainiaus-razausko-paskaita-r.pakerio-nuotrauka

dr. Dainiaus Razausko paskaita | R. Pakerio nuotr.

Rugsėjo 20 d., sekmadienį, 11 val. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius) prasidės Romuvos rengiami Baltų kultūros ir religijos (BKR) mokyklos užsiėmimai. Šių mokslo metų mokyklos užsiėmimai bus skirti Romuvos apeigoms: bus nagrinėjamos jų religinės, filosofinės, psichologinės prasmės, gilinamąsi į apeigų istorines ir dabarties raiškos formas, lyginama su artimų ir tolimų kaimynų tradicijomis. Paskaitų dalyviai bus suspažindinti su baltų Dievų gerbimo apeigomis, šeimos ir kalendorinių švenčių apeigų ciklais. Sykiu turėsime galimybe pasidalinti savo patirtimi: nagrinėsime baltų religijos ir mitologijos šaltinius, aptarsime savo atliekamų apeiginių veiksmų paskirtį ir prasmes.

Pirmąjame užsiėmime paskaitas skaitys: mitologas, dr. Dainius Razauskas „Apeigų esmė ir nukrypimai“, gydytoja, dr. Sigita Lesinskienė „Savijautos ir savivokos ypatumai apeigų metu“, doktorantas Ignas Šatkauskas „Apeigos amžinybė“.

Senojo baltų tikėjimo religinė bendrija Romuva nuolatos skleidžia baltiškąją kultūrą rengdama stovyklas, šventes bei Baltų mokyklą. Baltų mokykla skirta istorinėms baltų religijos ir mitologijos studijoms buvo pradėta rengti 2011 metais Romuvos Krivio Jauniaus – Jono Trinkūno pastangomis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė