Nelegalūs migrantai ieško kito kelio į Europos Sąjungą (0)

Migrantų kelias į ES

Migrantų kelias į ES

Vengrijai uždarius sieną su Serbija, prie jos įstrigę nelegalūs migrantai ieško kito kelio į Europos Sąjungą. Autobusai, kurie paprastai veždavo nelegalus nuo Serbijos sienos su Makedonija iki Vengrijos, pasuko Kroatijos kryptimi. Kiti galvoja pereiti į Rumunijos teritorijos ir veržtis per dar neaptvertą Rumunijos – Vengrijos sieną.

Pirmadienį, prieš uždarant Vengrijos ir Serbijos sieną, ją kirto 9380 nelegalų. Antradienį Vengrijos policija sulaikė tik 366 nelegalus, bandžiusius prasibrauti pro naujai pastatytą 3,5 m aukščio spygliuotos vielos tvorą.

Serbijos vidaus reikalų ministras Neboiša Stefanovičius nepatenkintas Vengrijos sprendimu: „Žinoma, mūsų pareiga yra padaryti Serbiją kiek įmanoma saugesne, bet taip pat pasirūpinti tais žmonėmis ir garantuoti, kad mes esame pakankamai humaniški. Tačiau tai yra Europos problema, tai nėra tai, ką galima lengvai išspręsti vienoje Europos valstybėje, ypač Serbijoje, kuri yra viena iš mažiausių Europos valstybių“, sakė jis telekanalui „Euronews“.

Anot Serbijos žiniasklaidos, 10 autobusų su nelegalais iš Serbijos pasienio su Makedonija punkto Preševo jau išvyko į pasienio su Kroatija miestelį Šidą. Kitiems autobusų vairuotojams patariama vykti tuo pačiu maršrutu. „Reuters“ operatorius jau pastebėjo mažiausiai 100 nelegalių migrantų grupę, atvykusių autobusais į Šidą ir besiveržiančią per javų lauką į Kroatiją. Tačiau baiminamasi, kad Kroatijoje gali būti nuo Balkanų karo laikų likusių minų.

Kadangi nelegalai gali bandyti veržtis į Vengriją per Rumunijos teritoriją, Vengrija jau planuoja pratęsti pasienio su Serbija užtvarą 24 kilometrais sienos su Rumunija kryptimi. Rumunijos užsienio reikalų ministerija jau pavadino tokius planus „nesąžiningu veiksmu“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė