Vengrija dėl valstybinės sienos pažeidimų paskelbė nepaprastąją padėtį (video) (4)

nelegaliu-migrantu-is-sirijos-marsrutas-i-vokietija-news.sky.com-pav

Nelegalių migrantų maršrutas į Vokietiją | news.sky.com pav.

Rugsėjo 15 d. Vengrijoje įsigaliojus naujoms valstybinės sienos kirtimo taisyklėms šį ES šalis paskelbė nepaprastąją padėtį dviejose vietovėse prie pietinės sienos su Serbija. Taip Vengrijos valdžia siekia sustabdyti nelegalių migrantų antplūdį į šalį.

Sustiprintos policijos pajėgos, kariai, šarvuočiai ir malūnsparniai sutelkti prie sienos, kad būtų užtikrinta išorinės ES sienos apsaugą. Į Vengriją besiveržiantys nelegalai nuo šiol jau grąžinami atgal į Serbiją.

Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltanas Kovačas (Zoltán Kovács) teigė, kad rugsėjo 14 d. Vengrijos valstybinę sieną kirto beprecedentinis skaičius pažeidėjų – 9 360  žmonių per parą. Todėl, pasak jo, buvo imtasi priemonių Europos sienų saugumo užtikrinimui.

Pagal įsigaliojusį įstatymą, už valstybinės sienos pažeidimą asmenims grės iki 3 metų kalėjimo.Skelbiama, kad šiandien jau sulaikyta 60 Vengrijos valstybinės sienos pažeidėjų.

Vengrija palei sieną su Serbija įrengė 175 km ilgio ir 3,5 metro aukščio tvorą, kurią pastatyti įsakė šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

Rugsėjo 15 d. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir jos Austrijos kolega Verneris Feimanas (Werner Faymann) paragina ES surengti skubų viršūnių susitikimą, kuriame būtų aptarta „pabėgėlių krizė“.

Per bendrą spaudos konferenciją Berlyne A. Merkel pareiškė, kad tokioje sudėtingoje situacijoje Europa nebuvo atsidūrusi jau daug dešimtmečių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė