A.Mončio namuose-muziejuje atidaroma Rolando Marčiaus paroda (0)

Antano Mončio namai-muziejus | Facebook nuotr.

Antano Mončio namai-muziejus | Facebook nuotr.

Rugsėjo 16 d. (trečiadienį) 18 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto 16, Palanga) atidaroma tapytojo Rolando Marčiaus paroda „Cirkuliacijos“.

Parodoje „Cirkuliacijos“ R. Marčius permąsto vietos specifiką. Jis susitelkia į Pajūrio regiono geografinį savitumą, kontekstualumą, lokalaus spalvinio kolorito paieškas. R. Marčiaus kūrybinėje praktikoje spalva yra ne apibrėžta vieta spalvų paletėje, bet jėga, intensyvumas, ritmo kondensatas, reprezentacijos ištirpdymas arba virsmo procesai. Taigi ji įgauna fiziškumą, tampa erdve bei įrankiu prisiliesti prie vietos kultūrinio diskurso. Spalvos tonų paieška, fiksavimas, koncentruotas susiliejimo akimirkos laukimas, kuris esti kūrybine taktika  tyrinėti ir gryninti vienos spalvos išskirtinumą, suvokiant jos užduodamą toną, vibraciją, energiją ir sąmonės pokytį.

Aplinkos vibracijos neatsiejamos nuo kūno. Menininkas lieka ištikimas chirurgiškai apnuoginančiai rentgeno estetikai. Svarbus ryšys tarp to, kas nematoma plika akimi, numanoma ir to, kas permatoma, matoma kiaurai. Tomografinės nuotraukos transformuojasi į daugiaplanę iliuziją. Plokšti paviršiai tampa tūrine plotme, kurioje skleidžiasi prigimtinė forma, simetrija, judėjimas ir balansas.

Poodinės ir aplinkos struktūros cirkuliacijos kuria savitą simbolinį mikro- ir makrokosmosą, kuris yra tarsi priemonė suvokti menininkui savo paties būtį ir vietą pasaulyje.

Rolandas Marčius (g. 1974), tapytojas, studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 11 metų gyveno ir kūrė JAV. Parodose dalyvauja nuo 1999 m. Nuo 2012 m. yra LDS narys. Gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Paroda veiks iki spalio 10 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė