Atsisakyta idėjos kurti vieną istorinį didelės apimties filmą (0)

kinas_lrkm.lv.lt

lrkm.lv.lt nuotr.

Rugsėjo 11 d., Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos (toliau LKC) direktoriumi Rolandu Kvietkausku aptarė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo kino filmų finansavimo programą ir tvarką.

R.Kvietkauskas patvirtino, kad jau š. m. spalio mėnesį bus kviečiama pateikti pilnametražių vaidybinių ir dokumentinių, televizijos dokumentinių ir trumpo metro animacinių filmų idėjas. Sumanymai turės atliepti „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos“, patvirtintos LRV 2015 m. rugpjūčio 19 d., nuostatas ir šio dokumento 15 punkte nustatytus prioritetus. Idėjas svarstys Kino taryba, pagal gautų sumanymų kiekį ir pobūdį bus nuspręsta, ar reikalingi papildomi ekspertai, padėsiantys tarybos nariams įvertinti gautus sumanymus. 2016 m. sausį įvyks konkursas filmų projektų vystymo darbams. Šiame konkurse galės dalyvauti idėjų konkurse paremti bei savarankiškai šiam etapui pasirengę prodiuseriai. Skirtas biudžetas – 440 tūkst. eurų.

2017 ir 2018 m. bus rengiami konkursai kino filmų gamybai finansuoti.

Ministras išsakė būtiną šios programos sąlygą, kad šimtmečio minėjimui sukurtų filmų premjeros televizijoje ir kino teatruose turi įvykti 2018 metais.

LKC direktorius taip pat patikslino, kad projektų svarstymas ir finansavimas (išskyrus idėjų konkursą) bus vykdomas pagal bendrąsias filmų parengiamųjų darbų ir gamybos projektų finansavimo taisykles skelbiant atskirus konkursus valstybės šimtmečio minėjimo paminėjimo programos rėmuose. Atsisakyta idėjos kurti vieną istorinį didelės apimties filmą. Kartu su asocijuotomis kino gamintojų ir kūrėjų asociacijomis aptarti pagrindiniai šios priemonės principai.

Š.Birutis tikisi, kad jau šiais metais bus sulaukta įdomių ir šimtmečio paminėjimo vertų kino filmų idėjų ir ragina kino industrijos atstovus prisidėti prie minėjimo programos įgyvendinimo.

Kultūros ministerijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė