Pirmą kartą visa Lietuva šoks kartu! (0)

Visa Lietuva šoka | LLKC archyvo nuotr.

Visa Lietuva šoka | LLKC archyvo nuotr.

Nuotaikinga ir nepakartojama etninės kultūros šventė „Visa Lietuva šoka“ jau rugsėjo 19 d. 17 val. kviečia Lietuvos gyventojus ir svečius drauge mokytis tradicinių šokių bei dainuoti liaudies dainas.

Jau įprastas tapo Lietuvos ir jos žmonių kaip Dainų šalies įvaizdis. To neigti nereikėtų. Bet ar nėra paveldėtos ir kitosvertingos tradicijos, pavyzdžiui, puikūs šokiai? Ar nekelia susižavėjimo paprastas jų grožis, smagumas ir galimybė kiekvienam atskleisti savo individualybę? Ar nėra pajutęs žmogus, kokį džiaugsmą, energijos, gyvybingumo pliūpsnį jie teikia, kai prisijungia prie šokančiųjų rato, kaip atsigauna dvasia ir kūnas, kaip smagu šokti poroje, jausti judesių darną?

Išaukštinti šokį – toks Lietuvos liaudies kultūros centro sumanytos akcijos tikslas. Pastaraisiais metais visuomenėje liaudies šokio pomėgis pastebimai auga, vyksta vakaronės, buriasi šokių klubai, kur jauni ir vyresni žmonės smagiai leidžia laisvalaikį, kuria šventinę nuotaiką, bendrauja. Taigi, belieka šiam tikslui sutelkti visas pajėgas.

Renginio sumanytojai įsitikinę, kad nesudėtingi ir tikrai smagūs lietuvių liaudies šokiai gali vienam vyksmui sutelkti didelį būrį žmonių, juos vienyti, stiprinti savos kultūrinės tapatybės suvokimą. Prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, meno mėgėjų kolektyvų, pavienių asmenų. Visų jų dėka šokių šventės vyks aikštėse, kiemuose, salėse, gamtoje ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Didesni akcijos renginiai bus surengti etnografinių regionų centruose ar kituose miestuose: Aukštaitijos regiono – Panevėžio Laisvės aikštėje, Dzūkijos regiono – Druskininkų Pramogų aikštėje, Mažosios Lietuvos krašto – Klaipėdos savivaldybės etnokultūros centro kiemelyje, Sūduvos regiono – Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštėje, Žemaitijos regiono – Telšių Turgaus aikštėje. Visa Lietuva šoks aukštaitiškąjį „Malūnėlį“, suvalkietiškąjį „Šyvį“, dzūkiškąjį „Sukčių“, mažlietuviškąjį „Dustarą“, žemaitiškąjį „Gyvaterį“, visiems žinomą „Ant kalno karklai“ ir kitus tradicinius šokius. Akcija taps ir svarbiu Etnografinių regionų metų įvykiu, padėsiančiu atskleisti regionų tradicinės kultūros ypatumus.

Vilniuje akcijos renginys papuoš Tautų mugę – sostinės gyventojai ir svečiai tradicinių šokių mokysis Gedimino prospekte prie Vinco Kudirkos aikštės. Nuo 17.30 val. renginys bus tiesiogiai transliuojamas per LRT laidą „Kultūra“, tad kiekvienas panorėjęs galės ne tik žiūrėti, bet ir šokti savo namuose ar kieme.

Šventės rengėjas – Lietuvos liaudies kultūros centras, pagalbininkai: asociacija „Šventė visiems“, Aukštaičių kultūros draugija, Druskininkų kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras, Marijampolės kultūros centras, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras.

Finansinę paramą skyrė Lietuvos kultūros taryba, informacinis rėmėjas – LRT.

Visa-Lietuva-soka-plakatas

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė