Neringa minės Europos paveldo dienas (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

18–20 d. Neringoje vyks Europos paveldo dienų renginiai. Rugsėjo 18 d. Nidos gyvenvietėje vyksiančių edukacinių programų, pažintinių ekskursijų metu bus pristatytas Kuršių nerijos ir Neringos kurorto vertę kuriantis kultūros paveldas.

Šių metų gruodžio mėnesį bus paminėta penkiolikos metų sukaktis, kai Kuršių nerijos pusiasalis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dviems valstybėms – Lietuvos Respublikai ir Rusijos Federacijai priklausantis pusiasalis į šį sąrašą įtrauktas kaip išskirtinės visuotinės reikšmės kultūrinis kraštovaizdis – žmogaus ir gamtos sąveikos pavyzdys.

Šių metų Europos paveldo dienų tema „Paveldėkime savo ateitį“ bus apžvelgta istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitoje „Trys invazijos į kultūros paveldą: ko neteko Kuršių nerija“.

Neringoje vyksiančių Europos paveldo dienų renginiuose dėmesys bus skirtas ne tik architektūrinei žvejų sodybų išraiškai, bet ir čia gyvenusių bei gyvenančių žmonių, šeimų istorijoms – jas pristatys Neringos gimnazijos moksleiviai (mokytojas Mindaugas Janukonis) bei Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Nidos dailininkų kolonijos klestėjimo dienas kurorto gyventojams ir svečiams ekskursijos metu primins rašytojo Tomo Mano (Thomas Mann) memorialinio muziejaus direktorė Vitalija Teresa Jonušienė.

Pažinti savo krašto paveldą kvies Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje veiksianti dokumentų paroda.

„Organizuojamais renginiais į paveldą kviesime pažvelgti ne kaip į naštą, bet kaip į iššūkį ir įkvėpimo šaltinį“, – teigė Europos paveldo dienų minėjimą kurorte koordinuojantys Neringos savivaldybės administracijos specialistai.

Europos paveldo dienomis, atsižvelgiant į kiekvienais metais pasirenkamą temą, norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertę ir išsaugojimo svarbą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė