Kultūros ministras įteiks garbės ženklus B. Grebenščikovui ir A. Makarevičiui už pilietiškumo bei pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą (0)

garbes zenklas.Nesk sviesa ir tikek_lrkm.lv.lt

lrkm.lv.lt nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sekmadienį, rugsėjo 13 d., Vilniaus Kalnų parke trisdešimtmetį švenčiančio roko festivalio „Lituanika“ dalyviams Borisui Borisovičiui Grebenščikovui ir Andrejui Vadimovičiui Makarevičiui įteiks garbingiausius Kultūros ministerijos ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Sidabriniai ženklai šiems dviems roko muzikantams, aktyviai kovojantiems prieš Kremliaus politiką, bus įteikti už pilietiškumo ir pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą.

„Šie du muzikantai bus įvertinti už ypatingus nuopelnus, stiprinant kultūrų dialogą, puoselėjant tautinę ir religinę santarvę, ugdant visuomenėje humanistines vertybes. Tai tie žmonės, kurie rūpinasi demokratinės ir atviros visuomenės, pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimu“, – sako Šarūnas Birutis.

Pasak ministro, B. B. Grebenščikovas ir A.V. Makarevičius nuo pat pirmųjų žingsnių nepriklausomos Lietuvos link, tapo mūsų šalies draugais. Šarūnas Birutis pasakoja, kad prieš tris dešimtmečius jam teko trejus metus iš eilės dirbti organizuojant pirmuosius „Lituanikos“ roko festivalius ir matyti, kaip prasidėjo pasirengimas kovai už Lietuvos nepriklausomybę.

„Prieš tris dešimtmečius „Lituanika“ buvo vienintelis tuometėje Sovietų Sąjungoje rengtas roko festivalis, vykęs keletą metų iš eilės. Tai buvo laisvės vertybes skleidžiantis festivalis, nuo kurio prasidėjo kultūriniai judėjimai, tokie kaip Roko maršas, o vėliau visa tai išaugo net į Sąjūdį. Tai festivalis, kuriame skambėjo Roko muzika, kuri sovietmečiu kvietė maištauti ir vienytis kovai už nepriklausomybę, saviraiškos laisvę, toleranciją, prisiminti bei pagerbti kovų už laisvę simbolius. Festivalio nuopelnai Lietuvos kultūrai ir demokratijai – didžiuliai. Taip pat svarbu paminėti, kad šiemet festivalis „Lituanika 30“ skiriamas Ukrainos laisvės kovai“, – sako Š. Birutis.

Rugsėjo 13-osios vakarą apie 19 val. bus pristatyta speciali džiazo kūrėjo Vladimiro Čekasino programa su „Akvarium“ lyderiu, Rusijos roko muzikos pradininku bei demokratinių vertybių puoselėtoju Borisu B. Grebenščikovu ir aktyviai kritikuojančiu Kremliaus politiką „Mašina vremeni“ dainininku Andrejumi V. Makarevičiumi bei žymiais Lietuvos roko atlikėjais. Prieš šią programą kultūros ministras Šarūnas Birutis įteiks žvaigždes.

Kultūros ministras yra šio renginio globėjas.

Kultūros ministerijos informacija 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė