Rokiškis švęs Baltų vienybės dieną ir miesto 516-ąsias metines (0)

Laisvės paminklas Rokiškyje | wikimedia.org nuotr.

Laisvės paminklas Rokiškyje | wikimedia.org nuotr.

Nuo rugsėjo 17 iki 22 d. Rokiškyje vyks XV baltų vienybės dienos šventė ir Rokiškio 516-ųjų metinių renginiai. rugsėjo 17 d. 11 val. Šventė prasidės Rokiškio krašto muziejuje konferencija „Baltų vienybė“.

Rugsėjo 19 d. Velniakalnio aikštyne įvyks draugiškos tinklinio rungtynės. Savivaldybės posėdžių salėje Lietuvos ir Latvijos jaunimas žinias išbandys protų mūšyje. Rokiškio krašto muziejuje bus pristatytos 25 – erių metų abiejų Valstybių nueito nepriklausomo kelio akimirkas.

Pačiame vidurdienyje Nepriklausomybės aikštėje išmuš didieji baltų turgaus gongai, vyksmugė. Bus rodomi gyvieji amatai (Turizmo ir amatų centras kviečia amatininkus, norinčius parodyti savo amatą ir darbus registruotis tel. + 8-610 00610 arba 8-458 51044).

Tuo tarpu literatūriniuose skaitymuose susijungs sėlių žemė ir bibliotekoje bus įteikta Juozo Keliuočio literatūrinė premija. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos skirtas autobusas vežios visus šventės dalyvius, miesto gyventojus ir svečius po įgyvendintų projektų objektus ir žiūrės kaip pasikeitė mūsų Rokiškis, įgyvendinus net dešimt projektų, finansuotų programos lėšomis.

Etninius šokius Nepriklausomybės aikštėje šoks ne tik Lietuva, bet ir Latvija. Muziejuje aukštaitiškom spalvom nušvis Rokiškio krašto garbės piliečių Rimo Zigmo Bičiūno ir Monikos Bičiūnienės tapybos darbų paroda.

Baltiškos eitynės iš Nepriklausomybės aikštės link kultūros centro sukvies lietuvius, latvius ir visus svečius. Aikštėje vieni kitus sveikins, dainuos, šoks. Sėlių, Lietuvių ir Žiemgalių gentys parodys savo archeologinius kostiumus.

Rugsėjo 20 d. rungsis dviratininkai, bažnyčioje vyks Šv. Mato atlaidai ir vargonų muzikos festivalis.

Rugsėjo 21 d. Rokiškio J. Tūbelio gimnazijos ir Latvijos Zaso vidurinės mokyklos moksleivių kūrybiniai labirintai.

Rugsėjo 22 d. 18.40 val. ant Moškėnų piliakalnyje vyks baltų ugnių sąšauka.

Šventėje svečiuosis: Lietuvos ir Latvijos vyriausybės ir Kultūros ministrai, Lietuvos Seimo ir Latvijos Saeimos pirmininkės ir parlamentarai, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos vadovai , partneriai iš Latvijos savivaldybių, kaimynai iš aplinkinių rajonų ir iš visos Lietuvos giminės, artimieji, draugai.

rokiskis-2015-K100

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė