Norvegijos kultūros paveldo direktorato atstovai lankosi tvarkomuose Lietuvos kultūros paveldo objektuose (0)

Kulturos pavelda apziuri Norvegijos atstovai_lrm.lrv.lt

Kultūros paveldą apžiūri Norvegijos kultūros paveldo direktorato atstovės |lrm.lrv.lt nuotr.

Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programos „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ lėšomis Lietuvoje šiuo metu tvarkoma 19 vertingų medinio ir mūrinio kultūros paveldo objektų. Rugsėjo 9–11 dienomis Lietuvoje lankosi šios programos partnerio – Norvegijos kultūros paveldo direktorato – atstovės Ane Nyhamar (Anne Nyhamar) ir Noelė Dal-Popė (Noelle Dahl-Poppe).

Kartu su LR kultūros ministerijos Strateginio planavimo ir kontrolės departamento direktore Egle Saudargaite ir EEE finansinio mechanizmo kultūros programų vadove Dalia Stabrauskaite lankytasi septyniuose iš tvarkomų objektų – Palangos „Anapilio“ viloje, Lietuvos jūrų muziejuje, Skaudvilės šv. Kryžiaus bažnyčioje,  Kauno bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios komplekse, Kauno šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčioje, Abromiškių dvare ir Trakų Vokės dvaro Švč. Mergelės Marijos koplyčioje–mauzoliejuje.

Trijų dienų vizito metu vyko susitikimai su projektų vykdytojais,  rangovais ir restauratoriais, apžiūrėta dabartinė darbų stadija, aptarta tolimesnė eiga. Svečiai iš Norvegijos ir LR kultūros ministerijos džiaugėsi progresu, atsakingai atliekamais darbais ir būsima projektų nauda vietos bendruomenėms ir nacionaliniu mastu. Numatoma, kad šių kultūros paveldo objektų atgaivinimo darbai bus užbaigti 2016–2017 metais. Sutvarkyti kultūros paveldo objektai bus pritaikyti visuomenės poreikiams – muziejinei, kultūrinių renginių, religinei ir kitokiai veiklai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė