Seime Lietuvai įteikta Taikos vėliava (0)

Taikos vėliava | mkcnamai.lt nuotr.

Taikos vėliava | mkcnamai.lt nuotr.

Rugsėjo 10 d. Seimo rūmuose Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų prezidentė dr. Alisija Rodriges Fernandes (Alicia Rodriguez Fernandez) įteikė Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika.

Taikos vėliavą dr. A. Rodriges Lietuvaiįteikė įvertinusi valstybės indėlį skleidžiant Taikos kultūrą, įteisinus ir balandžio 15-ąją minint Pasaulio kultūros dieną, Taikos vėliavos kėlimą visoje šalyje šią dieną, Taikos miestų ir mokyklų skelbimą. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorės Lietuvoje dr. Auksės Narvilienės teigimu, Lietuva yra pirmoji valstybė pasaulyje, kuriai suteiktas Taikos Respublikos vardas.

Priimdama Taikos vėliavą Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad „taika – tai amžina vertybė visais laikais ir visuose pasaulio žemynuose. Tai santykiai, kai nėra karo ir kivirčų. Deja, kaip rodo istorija ir dabartinė sudėtinga geopolitinė situacija – žmonija to neišvengia“. L. Graužinienės teigimu, „taika neatsiejama nuo asmeninės kiekvieno iš mūsų atsakomybės, vertybių suvokimo, pasaulėžiūros ir sprendimų pasirinkimo“.

taikos-veliava-Seime-2015-lrs.lt-o.posaskovos-nuotr

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė dalyvavo Taikos vėliavos įteikimo ir Lietuvos paskelbimo Taikos Respublika iskilmese | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Padėkojusi Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT vadovei dr. A. Rodriges už šią gražią iniciatyvą, Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad „nors ji daugiau simbolinė, bet labai kilni ir reikšminga kiekvienam iš mūsų, nes priverčia susimąstyti, ką asmeniškai galime jau dabar, šią pat akimirką padaryti vardan taikos.“

Seimo vadovė pakvietė visus mylėti savo Tėvynę, gerbti savo ir kitas tautas, kultūrų įvairovę, gerbti žmogaus teises, saugoti ir puoselėti mūsų tikruosius namus – gamtą, aktyviai reikšti savo pilietinę poziciją, priimant mūsų ir mūsų vaikų ateičiai svarbius sprendimus.

Ceremonijos dalyvius taip pat pasveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje dr. A. Narvilienė.

Taikos vėliava bus eksponuojama Algirdo Mykolo Brazausko salėje (Seimo I rūmai).

Taikos vėliavos ištakos yra prieš 80 metų pasirašytas Rericho paktas, įpareigojantis saugoti meno, mokslo bei istorijos paminklus tiek karo, tiek taikos metu. 1954 m. Rericho paktas tapo UNESCO Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu konvencijos (1954 m. Hagos konvencija) pagrindu. Vėliavos simboliu buvo pasirinktas raudonas žiedas, apjuosiantis tris raudonus skritulius baltame fone.

Taikos vėliava – simbolinis įpareigojimas saugoti žmonijos meno, mokslo ir kultūros vertybes, o kartu ir ginti taiką. Dr. A. Rodriges teigimu, „jeigu anksčiau Rericho paktas buvo susijęs su kultūros vertybių apsauga, dabar jis tampa taikaus šalių, tautų, religijų bendradarbiavimo idėja pačiai žmonijos egzistencijai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė