Kultūros ministras įpareigojo Kultūros paveldo departamentą nedelsiant parengti Vilniaus senamiesčio tvarkymo planą (0)

Vilniaus senamiestis_DaivosV.nuotr.

Vilniaus senamiestis | D. Vaiškūnienės nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis šiandien susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atstovais.  Pradėdamas posėdį ministras pažymėjo, kad visuomenės keliami klausimai, susiję su Vilniaus senamiestyje, taip pat ir Užupyje vykdomomis bei planuojamomis vykdyti statybomis yra labai svarbūs ir aštrūs.

„Būtina išnarplioti susidariusią situaciją, kurioje yra daug neaiškumų, priimti sprendimai dėl šių rekonstrukcijų ir naujų statybų neatrodo pakankamai skaidrūs, todėl visuomenei būtina duoti aiškų atsakymą dėl jų teisėtumo. Tam reikalinga pasitelkti ir kitas institucijas, atsakingas už statybas Vilniaus senamiestyje – pirmiausia Vilniaus miesto savivaldybės administraciją, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos bei kitas institucijas“, – sako Šarūnas Birutis.

Ministro nuomone, turi būti išspręsti ir komunikavimo tarp valstybinių institucijų, nekilnojamojo turto vystytojų ir suinteresuota visuomene klausimai.

„Iš valstybės tarnautojų, atsakingų už susidariusią situaciją ir problemų išsprendimą, bus reikalaujama asmeninės atsakomybės“, – sako ministras.

Posėdžio metu buvo aptarti Vilniaus senamiestyje (Užupyje):  Zarasų g. 15; Polocko g. 7A; Malūnų g. 4, 6; Baltasis skr. 8; Polocko g. 17 Vilniuje planuojami ir vykdomi statybos darbai bei numatyti tolimesni veiksmai, reikalingi jų teisėtumo įvertinimui ir  pasekmių šalinimui.

Posėdžio metu buvo nutarta, kad reikalinga kuo greičiau pabaigti rengti ir patvirtinti Vilniaus senamiesčio tvarkymo planą. Iki bus parengtas ir patvirtintas šis nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialusis planas, planuojant ir vykdant statybas Vilniaus senamiestyje būtina vadovautis Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamentu, patvirtintu Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. ĮV-490, kuris yra pagrindinis dokumentas, nustatantis paveldosaugos reikalavimus šiai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytai kultūros paveldo vietovei.

Kultūros ministerijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė