Klaipėdoje prisiekė pirmieji šauktiniai (video) (0)

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Rugsėjo 11 dieną Klaipėdoje prisiekė pirmojo šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos 495 kariai.

Iškilmingoje rikiuotėje priesaikos tekstą visų karių vardu perskaitė bei pagarbą bataliono kovinei vėliavai atidavė labiausiai per tris savaites tarnyboje pasižymėjęs karys, jaunesnysis eilinis Artūras Dūda.

… Be išlygų prisiekiu ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę, sąžiningai vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir savo vadų įsakymus, saugoti visas man patikėtas paslaptis; pasižadu būti doras ir garbingas Lietuvos karys. Tepadeda man Dievas”, – šie žodžiai rugsėjo 11 d. aidėjo Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje.

„Studijuojant užsienyje stipriai pradėjo formuotis tautinė savimonė ir atsirado namų ilgesys. Stebėdamas besikeičiančią geopolitinę situaciją pajutau pareigą prisidėti prie Valstybės gerovės, prie jos saugumo, todėl ir nusprendžiau atlikti privalomąją karo tarnybą, įgyvendindamas savo, kaip Lietuvos piliečio, teises ir pareigą, “ – po iškilmių sakė j. eil. A. Dūda.

Išiklmingai rikiuotėje Klaipėdos universiteto aikštėje išsirikiavusius karius pasveikino krašto apsaugos ministras  Juozas Olekas, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų bataliono vadas majoras Viktoras Bagdonas.

Iškilmingas priesaikos renginys buvo surengtas Klaipėdos universiteto erdvėje, kuri batalionui yra istoriškai svarbi vieta. Čia ilgą laiką buvo įsikūrusios kareivinės, nuo 1923 m. iki 1934 m. buvo dislokuotas 7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butigeidžio pulkas. Tuomet šioje vietoje taip pat skambėjo karinės komandos ir maršai, buvo duodamos karinės priesaikos.

Po priesaikos Dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai išleisti savaitgaliui namo.

Pagal mokymų planą, pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai dalyvauja baziniame kario kurse, kurio metu kariai lanko teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Vėliau jie pradės bazinį kario kursą, bus rengiami kaip kariai specialistai. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokysis veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė