Seimas po pirmojo balsavimo pritarė siūlymui papildyti Konstitucijos 56 straipsnį (2)

Lietuvos Respublikos Konstitucija | D.Vasiliauskienės nuotr., diena.lt

Lietuvos Respublikos Konstitucija

Seimas po pirmo balsavimo pritarė siūlymui papildyti 56 Konstitucijos straipsnį trečiąja dalimi, numatančia, kad „Seimo nariais negali būti renkami šiurkščiai pažeidę Konstituciją arba sulaužę priesaiką asmenys, kuriuos apkaltos proceso tvarka Seimas pašalino iš užimamų pareigų ar kurių Seimo nario mandatą panaikino, jeigu nuo tokio asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar jo Seimo nario mandato panaikinimo nepraėjo 10 metų.

Konstitucijos pataisų projektui Nr. XIIP-2841(2) po pirmojo balsavimo pritarė 96, prieš balsavo vienas, susilaikė 13 Seimo narių.

Konstitucijos 74-tame straipsnyje nustatyta, kad Konstitucijos keitimo įstatymų projektų priėmimo procedūra pradedama ne anksčiau kaip po 10 dienų po jų svarstymo Seimo posėdyje.

Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka. Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas. Nepriimtas Konstitucijos keitimo įstatymo projektas Seimui iš naujo svarstyti gali būti teikiamas ne anksčiau kaip po vienų metų.

Šios Konstitucinės pataisos jau seniai laukia ir dėl jos kovoja partija „Tvarka ir teisingumas“, kurios vadovas  R. Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Lietuvos Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad asmuo per apkaltą netekęs pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika, negali jų užimti dar kartą iki gyvos galvos. Todėl ši nuostata gali būti pakeista tik tik pakeitus pačią Konstituciją.

Jei Seimas pritars šiai Konstitucijos pataisai ir antru balsavimu, tai partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas vėl galės kandidatuoti Seimo ir prezidento rinkimuose.

Europos Žmogaus Teisių Teismas jau daugiau kaip prieš 4 metus pareiškė, kad draudimas R. Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose visą gyvenimą yra per daug griežtas ir turi būti sušvelnintas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė